X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dalej, lama – ogólnopolska akcja promująca czytanie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 11:00
Audio
  • "Mała Lama w łóżku sama”. Czyta Wojciech Man.
Projekt promujący czytanie dzieciom
Projekt promujący czytanie dzieciomFoto: Materiały promocyjne

Celem przedsięwzięcia jest promocja korzyści, jakie płyną z czytania generacyjnego, ze szczególnym naciskiem na umiejętność rozpoznawania i komunikowania swoich emocji przez dzieci.
Projekt polega na przekazaniu 100 zgłoszonym do akcji przedszkolom z całej Polski 300 bezpłatnych egzemplarzy książek z serii „Lama, lama” dla dzieci w przedziale wiekowym 4-6 lat wraz z materiałami dydaktycznymi (scenariuszami zajęć dla wychowawców oraz teczkami z arkuszami zadań dla dzieci). Dzieci po lekturze przygód lamy będą zastanawiać się nad tym, jakie emocje towarzyszą małemu bohaterowi, jak lama komunikuje je swojej mamie, co jej pomaga przezwyciężyć trudności. Ma to stanowić punkt wyjścia do rozmowy o przeżyciach przedszkolaków.

„Mała lama” rośnie razem z przedszkolakami. Wraz z nimi uczy się bycia odważną w ciemności. Boryka się z nudą w trakcie zakupów, jest nieśmiała w nowych sytuacjach, i potrzebuje uścisku mamy przygotowując się do pierwszego, długiego rozstania z nią.

Książki z serii „Mała Lama” zostały przetłumaczone na 8 języków.
Autor: Anna Dewdnej
Przekład na język polski: Wojciech Mann.
Książki z serii ”Mała Lama” ukazały się nakładem wydawnictwa Mando.

Polskie Radio Dzieciom jest patronem Medialnym akcji społecznej „Dalej Lama”. 

jo

Zobacz także

Czytaj także

Książka od lat oknem na świat

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 15:00
Otaczając się książkami otwieramy sobie drogę do innych światów i jednocześnie przybliżamy te światy dzieciom. Mali czytelnicy, nawet gdy jeszcze nie potrafią czytać i jedynie oglądają książki ilustrowane tworzą własne historie i rozbudzają w sobie wyobraźnię i twórcze myślenie. W Światowym Dniu Książki mówimy o tym, co w czytaniu i bliskości przy czytaniu jest najważniejsze.
rozwiń zwiń