X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wiosenna odsłona "Radiowego Kuriera Fryderyka" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 23:55
W sobotę 23 marca miało miejsce kolejne spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie pt. "Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka". 
Radiowy Kurier Fryderyka
Radiowy Kurier FryderykaFoto: PRD

Marcowa zabawa, przeznaczona dla dzieci do 10. roku życia, nosiła tytuł "Jak opisać nadejście wiosny? Śpiewająco!".

Podczas spotkania, dynamicznie prowadzonego przez Julię Jarmoszewską, mezzosopranistkę z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz doskonale już znaną z udziału w innych odcinkach cyklu, znakomitą pianistkę Weronikę Chodakowską, dzieci poznały najpiękniejsze w polskiej literaturze muzycznej "Pieśni pachnące wiosną".

Udział pociech w spotkaniu był bardzo aktywny: muzyczno-poetyckie kalambury, artykulacyjna zgaduj-zgadula, zabawa "Jestem kompozytorem i dyryguję swym utworem", wreszcie wspólne wykonanie "Wiosny" Fryderyka Chopina i "Wiosny" Stanisława Moniuszki, dwóch pieśni napisanych do tego samego tekstu poetyckiego. Wszystko to złożyło się na intensywne, ponad godzinne przeżycie, które z pewnością na długo zostanie w pamięci najmłodszych uczestników.

Autorką scenariusza do tej odsłony Radiowego Kuriera Fryderyka jest Marta Wrona – Dział Edukacji Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli”.

Stałym punktem "Radiowego Kuriera Fryderyka" jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestnicy wydarzenia rozmawiali z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi. Dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób należy nagrywać dźwięk oraz sprawdzą czy mikrofon lubi "wygłupianie". Wzięły również udział w nagraniu rozmów do różnych audycji nadawanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Był też czas, żeby zastanowić się czego słuchać, na czym słuchać i jak słuchać, żeby usłyszeć.

Reporterskie spotkania zakończyły się nagraniem słuchowiska z udziałem chętnych dzieci. Tematem nagrania były przygody małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną.

Spotkania z cyklu "Radiowy Kurier Fryderyka, czyli muzyczne układanki dla smyka", odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia.

Kolejne spotkania z cyklu odbędą się: 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca.

Zapraszamy serdecznie!


Zobacz także

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 19:19
W sobotę 26 stycznia miało miejsce piąte spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka" z Magistrem Sprężynką w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 18:55
Za nami kolejne z cyklu spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie. Celem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, edukacja poprzez zabawę oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego.
rozwiń zwiń