X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 19:19
W sobotę 26 stycznia miało miejsce piąte spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie.
Audio
Audio

Celem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, edukacja poprzez zabawę oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego.

Najbliższe spotkanie w Salach Redutowych Opery Narodowej prowadzili znani z anteny Polskiego Radia Dzieciom: Joanna Neuhoff-Murawska, czyli Dr Witaminka i Zbigniew Murawski – lider zespołu Oreganki. Rezultatem współpracy Państwa Murawskich jest m.in. płyta „Dr Witaminka” zespołu Oreganki wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz codzienna, autorska audycja emitowana od poniedziałku do piątku o godz. 14:30 na antenie Polskiego Radia Dzieciom, podczas której Dr Witaminka wraz ze swoim asystentem, Panem Dietetyczkiem, poprzez zabawę uczą o prawidłowych nawykach żywieniowych.

W programie wydarzenia zaprezentowano projekt promującego zdrowy styl życia całej rodziny. Przygotowane piosenki były nie tylko świetnym pretekstem do wspólnej zabawy, ale również doskonałym narzędziem edukacyjnym. To elementy „muzycznej piramidy żywieniowej”, które ułożyły się w barwną i ciekawą treść zarówno muzyczną, jak i naukową.

Program spotkania podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej – klasycznej – nie zabrakło „Hora Staccato” Dinicu Heifetz w wykonaniu Przemysława Skałuby (saksofony i klarnet), „Tańców Polskich na werbel” Marcina Lemiszewskiego (instrumenty perkusyjne), „Słonia” Camille Saint-Saens w interpretacji Adama Rakowskiego (kontrabas) oraz „O sole mio” według Zbyszka Murawskiego (gitara i śpiew). Z kolei druga część to już „domena” Dr Witaminki, która podpowiadała dzieciom oraz ich opiekunom o kilku najważniejszych kwestiach związanych ze zdrowym odżywianiem w czterech blokach tematycznych („Alfabet Witaminkowy”, „Błękitne Kropelki”, „Królowa Południa” i „Kolorowy Talerzyk”).

Stałym punktem „Radiowego Kuriera Fryderyka” jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestnicy wydarzenia rozmawiali z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi. Dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób należy nagrywać dźwięk oraz sprawdzały czy mikrofon lubi „wygłupianie”. Wzięły również udział w nagraniu rozmów do różnych audycji nadawanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Był też czas, żeby zastanowić się czego słuchać, na czym słuchać i jak słuchać, żeby usłyszeć. Reporterskie spotkania zakończyły się nagraniem słuchowiska z udziałem chętnych dzieci. Tematem nagrania były przygody małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną.

Spotkania z cyklu „Radiowy Kurier Fryderyka”, czyli muzyczne układanki dla smyka, odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Kolejne odbędą się: 2 lutego, 23 marca, 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca. Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia

Zapraszamy serdecznie!             

Zobacz także

Czytaj także

Czy można zagrać Chopina na bębnach?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
Afrykańskie bębny, warsztat małego radiowca, występy małych artystów i teatr cieni, to tylko niektóre atrakcje, jakie Polskie Radio Dzieciom i Polskie Radio Chopin przygotowało we współpracy z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Pierwsze spotkanie z cyklu "Radiowy kurier Fryderyka" spodobało się młodym widzom. Zobacz wideo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 15:01
W sobotę 20 października miało miejsce drugie spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Cykl ten promuje wśród najmłodszych wiedzę na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, a także odsłania przed dziećmi tajemnice pracy dziennikarza radiowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne drugie śniadanie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 11:11
W sobotę 26 stycznia odbędzie się piąte spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową w Warszawie. Celem "Radiowego Kuriera Fryderyka" jest promocja wśród najmłodszych słuchaczy wiedzy na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, edukacja poprzez zabawę oraz odkrywanie przed dziećmi tajemnic pracy dziennikarza radiowego. Początek wydarzenia o godzinie 12.00.
rozwiń zwiń