X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom świętuje odzyskanie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:00
W 2019 roku świętujemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada to wyjątkowy dzień, Polskie Radio Dzieciom przygotowało z tej okazji wiele specjalnych audycji, koncertów i innych atrakcji. Będą to m.in. dwa koncerty ”Oczami dziecka – Niepodległość” i ’Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej” oraz festiwal Niepodległa. Koncert, który odbędzie się w studiu Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.
Polskie Radio Dzieciom
Polskie Radio DzieciomFoto: PRD

”Oczami dziecka – Niepodległość” to wydarzenie zaplanowane na 12 listopada, w studiu Szpilmana. Laureaci II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Patriotycznej ”Płytoteka”, Chór Akademii Teatru Muzycznego oraz Chór z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie zaprezentują się w repertuarze patriotycznym wzbogaconym o kilka pięknych polskich w stylu retro z lat 80-tych i 90-tych. Koncert będzie transmitowany na antenie PRD w audycji ”Muzyczne Podróże”. Zaplanowany jest również streaming koncertu na profilu Facebook Polskiego Radia Dzieciom oraz stronie www.polskieradiodzieciom.pl.

10 listopada w studiu Lutosławskiego odbędzie się koncert nie tylko dla dzieci z cyklu "Śpiewajmy z Agatą Steczkowską". Na scenie wystąpi Agata Steczkowska wraz ze swoim chórem wielopokoleniowym i zaprezentuje piosenki patriotyczne. Podczas wydarzenia poznamy efekty prób emitowanych na antenie Polskiego Radia Dzieciom w każdą sobotę o godzinie 11.00.

11 listopada odbędzie się Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Podczas tego wydarzenia Polskie Radio Dzieciom zaplanowało specjalne aktywności. Będzie zatem okazja do spotkania dziennikarzy i reporterów stacji.
”Warsztaty młodego reportera” -  prowadzone przez reporterkę PRD Julię Rozbiecką. To spotkanie z reporterem tej całodobowej stacji, podczas którego dzieci poznają tajniki pracy reportera: dowiedzą się o narzędziach pracy, nagrają materiał dźwiękowy, zobaczą jak się go montuje. Dodatkowo spotkanie to zaowocuje nagraniem rozmowy z dziećmi, która będzie wyemitowana w audycjach PRD jako reportaż z tego wydarzenia.
Familijny quiz na temat historii, ważnych momentów w dziejach Polski, wątków niepodległościowych przeprowadzony przez autorkę audycji ”Dawno, dawno temu” Martę Powałowską.
Więcej o festiwalu na www.niepodległa.gov.pl

Ponadto na antenie Polskiego Radia Dzieciom emitowane będą audycje nawiązujące tematyką do Odzyskania przez Polskę niepodległości:

8 listopada o 17.15 w audycji ”Rodzina pod żaglami” autorzy opowiedzą o znaczeniu bandery podnoszonej na statku czy na jachcie. Na morzu było to istotne od wieków, bo w czasach licznych konfliktów militarnych po banderze rozpoznawano ”przyjaciel” czy ”wróg”. Jakie jest jej współczesne znaczenie? Kto może nosić banderę? Gdzie na jachcie podnosimy banderę?​ Czym są proporce? Na te pytania odpowiedzą autorzy audycji – żeglująca rodzina.

9 listopada o 10:00 w audycji ”Rodzinny w-f” odbędzie się transmisja z niepodległościowego turnieju piłkarskiego dla dzieci z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Turniej nawiązuje do rozgrywek z 1939 r., niedokończonych z powodu wybuchu II wojny światowej. Na stadionie im. gen Kazimierza Sosnkowskiego (Stadion Polonii Warszawa) zmierzy się ponad 350 zawodników z 16 klubów sportowych w dwóch kategoriach wiekowych (U-9 i U-11), również z zagranicy. Więcej informacji www.niezwyciezeni.org.pl.
Patronat nad tym wydarzeniem objęło Polskie Radio Dzieciom.

11 listopada o 15.00 w audycji ”Dawno, dawno temu” goście z Muzeum Historii Polski opowiedzą o wydarzeniu, które odbędzie się 11 listopada w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Porozmawiamy o przestrzennej grze "Drogi do niepodległości" oraz przedstawieniu opartym na fragmentach książki Bronisławy Ostrowskiej "Bohaterski miś". Poszukamy także wspólnie odpowiedzi na pytanie czym jest nieodległość i patriotyzm. Więcej informacji na stronie 14 Przystanek Niepodległość.
Patronat nad tym wydarzeniem objęło Polskie Radio Dzieciom.

10 listopada o godzinie 15.00 w audycji ”Zapraszamy do stołu” W audycji o tym co jadali żołnierze polscy w czasach zaborów, II wojny światowej i na misjach pokojowych? Skąd wzięła się wojskowa grochówka?  Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć właśnie w naszej kulinarnej audycji, której goście z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Porozmawiamy również o książce ”Kotły i menażki – żołnierskie smaki dawniej i dziś”.

11 listopada o godzinie 11.00 ”Leszek i Mis Michaś” opowiedzą o hymnie, fladze i symbolach narodowych zaś o 12.00, tak jak codziennie od poniedziałku do piątku, będzie można usłyszeć hymn Polski. O godzinie 18.00 w audycji ”Podwieczorek z Filipem i Leopoldem” tematem będą polskie osiągnięcia,  czym nasz kraj mógłby się pochwalić całemu światu od ludzi sportu, kultury, polityki po wynalazki, tradycje, unikatowe zwyczaje czy jedzenie. W audycji muzycznej dla rodziców o 23.00 Adam Dobrzyński zaprezentuje muzykę wyłącznie polskich wykonawców.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom świętuje odzyskanie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 17:17
W 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to wyjątkowy dzień, Polskie Radio Dzieciom przygotowało z tej okazji wiele specjalnych audycji, koncertów i innych atrakcji. Zapraszamy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert patriotyczny Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 10:00
Po zeszłorocznym sukcesie tego wyjątkowego wydarzenia, Polskie Radio Dzieciom zaprosiło dziś na kolejną odsłonę koncertu "Oczami Dziecka – Niepodległość”. W Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana, młodzi artyści zaprezentowali repertuar patriotyczny i polskie piosenki z lat 80-tych i 90-tych.
rozwiń zwiń