Polskie Radio Dzieciom

Największe leśne śpiochy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:00
Wiewiórki wiodą samotne życie mieszkając w dziuplach lub w gniazdach ptaków. Czasem same budują gniazda w koronach drzew, w rozwidleniu gałęzi. Są aktywne w dzień i nie zapadają w sen zimowy. Czy lubią długo pospać?
Audio
  • Największe śpiochy leśne wśród gryzoni (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_17.05.2020.
Wiewiórka
WiewiórkaFoto: Pixabay

Rekordzistkami w byciu śpiochem leśnym są z całą pewnością smużki i popielice, które pozostają w stanie odrętwienia od października do maja, a nawet do czerwca. Innymi gryzoniami, które uwielbiają spać są żołędnice, orzesznice, koszatki i nornice. O nich w audycji "Zwierzyniec" Pascal Kaczorowski rozmawiał z pięcioletnią Milą.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla


jo


Zobacz także
Czytaj także

"Zwierzyniec". Owady, które zapylają kwiaty

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 23:23
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko zaczyna spływać tysiącami barw. Wiosna to czas kiedy miliony owadów zapylających wyrusza na wiosenny festiwal. I my takim właśnie owadom przyglądaliśmy się w naszym ogrodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Które zwierzęta budzą się z zimowego snu?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 08:00
Kontynuujemy naszą podróż po krainie zwierząt, które budzą się z zimowego snu. Ostatnio przemierzaliśmy podniebną krainę, aby przyjrzeć się ptakom, które stają aktywne, gdy wiosna rozpoczyna swoje panowanie. Natomiast tym razem przyjrzymy się ssakom, które dosłownie budzą się z zimowego snu. Będą to niedźwiedzie brunatne, borsuki i jeże.. 
rozwiń zwiń