X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dlaczego pszczoły są tak ważne dla przyrody?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 22:47
W "Bajkowym Ogrodzie" z okazji przypadającego na 20 maja światowego Dnia Pszczół, opowiadaliśmy o roślinach przez nie lubianych. Szacuje się, że od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4 tys. odmian warzyw.   
Audio
  • Dlaczego pszczoły są tak ważne dla przyrody? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_16.05.2020.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Dbanie o pszczoły i inne stworzenia owadopylne jest bardzo ważne dla zachowania równowagi w przyrodzie. Kiedy zabraknie pszczół, zabraknie także wielu owoców, drzew i roślin. Dziurawiec, kaczeniec, mak, sasanka - są barwne, a w głębi kwiatu mają ukryte miodniki. Wydzielają też zapach, który jest atrakcyjny dla zapylających je owadów. 

W "Bajkowym ogrodzie" usłyszeć można także o kwiatach, które przywabiają owady i drzewach, które są owadom bardzo potrzebne.Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Prowadzi: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 16.05.2019
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo


Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

15 maja. Dzień niezapominajki - kwiatka z bajki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 18:14
15 maja to dla Zosiek imieniny, a dla ogrodników ta zwana "zimna zośka" czyli ostatnie przymrozki przed latem. Dla wszystkich, którzy lubią kwiaty ten dzień kojarzyć się może z obchodzonym w Polsce od 2002 roku Dniem niezapominajki. To niebieskie, białe lub różowe kwiatki z małym oczkiem. Najczęściej spotykamy je na łąkach, polach i ogródkach. Czasami nazywane są też z języka rosyjskiego - niezabudką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Które zwierzęta budzą się z zimowego snu?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 08:00
Kontynuujemy naszą podróż po krainie zwierząt, które budzą się z zimowego snu. Ostatnio przemierzaliśmy podniebną krainę, aby przyjrzeć się ptakom, które stają aktywne, gdy wiosna rozpoczyna swoje panowanie. Natomiast tym razem przyjrzymy się ssakom, które dosłownie budzą się z zimowego snu. Będą to niedźwiedzie brunatne, borsuki i jeże.. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe leśne śpiochy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:00
Wiewiórki wiodą samotne życie mieszkając w dziuplach lub w gniazdach ptaków. Czasem same budują gniazda w koronach drzew, w rozwidleniu gałęzi. Są aktywne w dzień i nie zapadają w sen zimowy. Czy lubią długo pospać?
rozwiń zwiń