Polskie Radio Dzieciom

"Leszek i Miś Michaś". Jak rozmawiać trzeba z psem?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 23:00
Papuga, czy gwarek powtarzają słowa jak pleciugi, ale całkiem dużo rozumieją. Pies nie gada ludzkim głosem, ale za to merda do nas ogonem. Dziś Leszek i Miś Michaś rozmawiali o zwierzęco-ludzkiej komunikacji. Leszek wymyślił całkiem łatwą zagadkę, a dziadek Ignacy opowiedział Michasiowi o tym, jak to kiedyś w lesie rozmawiał z dzikimi zwierzętami.
Audio
  • Jak rozmawiać ze zwierzętami? (Leszek i Miś Michaś/Polskie Radio Dzieciom)_21.05.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W tej audycji usłyszycie także o pracy weterynarza i czemu zwierzęta się go boją. A Leszek zaproponuje Michasiowi Lecznicze Czwarte Śniadanie, takie, które wyleczy każdego głodomora.

Audycja : Leszek i Miś Michaś
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 21.05.2020.
Godz. emisji: 11.00.
Audycja "Leszek i Miś Michaś" w pn. wt. i czw. w godz. 11.00 - 12.00 

Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.jo

Zobacz więcej na temat: Miś Michaś edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Jak wygląda Hiszpania? Smok Adaś i jego wyprawa w czasie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 20:48
Smok Adaś i Wojtek zaprosili dziś słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom na kolejną wyprawę w czasie. Niedawno odbyli już wyprawę do wioski Gallów, a potem pracowali przy budowie katedry w Barcelonie. Tym razem z kryzysowego studia radiowego wyruszyli do Andaluzji, a właściwie do miejscowości Palos de la Frontera - z tego portu Krzysztof Kolumb wypłynął na pierwszą wyprawę do Ameryki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak to było z rejsem Titanica?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:10
Leszek opowiedział Michasiowi jedną z częściej wspominanych morskich historii. Ponad 100 lat temu transatlantyk brytyjskiego towarzystwa okrętowego White Star Line zderzył się z górą lodową i zatonął. Jego katastrofa sprawiła, że zmieniły się zasady bezpieczeństwa morskiego.
rozwiń zwiń