X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak wygląda Hiszpania? Smok Adaś i jego wyprawa w czasie

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 20:48
Smok Adaś i Wojtek zaprosili dziś słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom na kolejną wyprawę w czasie. Niedawno odbyli już wyprawę do wioski Gallów, a potem pracowali przy budowie katedry w Barcelonie. Tym razem z kryzysowego studia radiowego wyruszyli do Andaluzji, a właściwie do miejscowości Palos de la Frontera - z tego portu Krzysztof Kolumb wypłynął na pierwszą wyprawę do Ameryki.
Audio
  • Ciekawe zabytki Hiszpanii (Bliskie i dalekie wyprawy Smoka z człowiekiem)_17.04.2020
Zamek Alcazar
Zamek AlcazarFoto: Pixabay

Smok i Wojtek w swojej najnowszej wyprawie odwiedzają też Sewillę, piękne miasto i zbudowany w nim Alcázar, czyli najstarszy w Europie pałac królewski nieprzerwanie zajmowany przez władców Hiszpanii.
Zapraszamy na kolejną, niezwykłą wyprawę smoka z człowiekiem. 

Audycja: Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 17.04.2020
Bliskie i dalekie wyprawy smoka z człowiekiem w każdy piątek na antenie Polskiego Radia Dzieciom o godz. 11.00.

***

Podróżować można samochodem, statkiem lub samolotem, z mamą, tatą, siostrą lub bratem, a jak podróżować ze Smokiem? Oczywiście tunelem czasoprzestrzennym…

Można nim dotrzeć w każde dowolne miejsce pod warunkiem, że ma się zdjęcie zrobione specjalnym aparatem Bociana Floriana. Potem wystarczy już tylko położyć ręce lub… łapy na fotografii, krótki lot i twarde lądowanie. Ale warto, bo jak inaczej w jednej chwili przenieść się na Malediwy, potem do Maroka, a na koniec do Morskiego Oka?

Zaprasza: Wojciech Słupiński.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja Miś Michaś dzieci
Zobacz także

Czytaj także

"Leszek i Miś Michaś". Jak działa radio

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 10:00
Jak wyglądały pierwsze próby przesyłania sygnału radiowego? Czym różni się radio cyfrowe od analogowego? W jaki sposób kontaktować się z innymi? Jak można przekazywać informacje? Przy pomocy radia, listu, a może maila? Zastanawiali się nad tym bohaterowie audycji "Leszek i Mis Michaś". Wspólnie też świętowali 5. urodziny Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zrobić makietę Polski? Wie to niestrudzony Detektyw Śladek

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 18:48
Dziś wspaniały detektyw, realizując jeden ze swoich nieprawdopodobnych pomysłów, w myśl zasady #zostańwdomu", przy okazji wykorzystując stół do ping-ponga, zabrał słuchaczy w kolejną niecodzienną podróż. Tak! Z Detektywem Śladkiem taka podróż jest możliwa, nawet bez wychodzenia z domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować rower? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:46
Stworek Potworek zaprasza wszystkich do swojej rysunkowej pracowni. W najnowszej audycji na antenie Polskiego Radia Dzieciom, Stworek powiedział, jak prostymi figurami geometrycznymi narysować rower. Wystarczy odpowiednie połączenie koła, trapezu i trójkąta. Od czego należy rozpocząć rysowanie?
rozwiń zwiń