X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Poznaj niesamowity świat grzybów

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 10:00
Grzyby są jedną z najbardziej fascynujących i jednocześnie najmniej poznanych grup organizmów na Ziemi. Mają tak rozmaite kształty, formy, sposoby na życie i zastosowania jak to tylko możliwe. Ocenia się, że poznaliśmy dopiero od 2-16% gatunków grzybów. Jakie jeszcze tajemnice przed nami kryją?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Lew i Królik postanowili wybrać się do lasu aby sprawdzić czy o tej porze roku rosną tam grzyby. Rozglądali się uważnie i co nieco znaleźli. Nie byli jednak przekonani czy ich zbiory to grzyby jadalne czy trujące. Postanowili więc zadzwonić do osoby, która na temat grzybów wie dosłownie wszystko. Rozmawiali z panią dr Martą Wrzosek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Teraz już wiedzą, które grzyby rosną latem, a które przez cały rok.

Posłuchaj
58:49 17.08. Podwieczorek - grzyby.mp3 Lew i królik poznają niesamowity świat grzybów (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_17.08.2020. 

Czy wiecie, że grzybnia, czyli ukryta pod ściółką, pod liśćmi i kolkami sieć połączeń rośnie przez cały rok? - Po zerwaniu grzyba zostaje grzybnia i to z niej wyrastają kolejne grzyby. Dlatego często bywa tak, że możemy znaleźć grzyby w tym samym miejscu rok za rokiem – powiedziała dr Wrzosek dodając, że grzybnia może przestać się rozrastać i zaniknąć, a dzieje się to wtedy, gdy w lesie panuje straszna susza lub gdy drzewa w lesie zostaną wycięte. Jeśli drzewa znikają to grzyby niestety też – dodała gość w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem".

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Gerard Sawicki/przyrodnik
Data emisji: 18.08.2020
Godz. emisji: 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także

Czytaj także

Franek Lassota - polski kierowca kartingowy w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 14:07
W dzisiejszym "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" gościliśmy wyjątkowego chłopca, Franka Lassotę, polskiego kierowcę kartingowego. Franek ma zaledwie 11 lat a już w ubiegłym roku reprezentował Polskę podczas Trofeo Delle Industrie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowa i smaczna żywność ekologiczna

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 13:00
"Bio-jedzenie" to żywność produkowana bez użycia sztucznych nawozów. Czy tylko taka żywność jest zdrowa? Gdzie można ją kupować? Przypomnieliśmy także zapachy i smaki potraw z dzieciństwa naszych autorów audycji.
rozwiń zwiń