X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak wyglądała szkoła sprzed wielu, wielu lat

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 16:51
Zastanawialiście się czasem jak dawniej wyglądała szkoła? Kiedy wasze prababcie były małe w szkole królowały wieczne pióra, kałamarze i kleksy w zeszytach, a jeśli komórka - to tylko taka na miotłę.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Kiedy mali byli wasi rodzice największym uczniowskim marzeniem był zagraniczny kolorowy piórnik i kilkanaście kolorów kredek, albo zegarek - elektroniczny i z kalkulatorem. Jak to dawniej w szkole było - właśnie o tym na początku roku szkolnego rozmawiali Miś Michaś i Leszek.


Posłuchaj
53:23 miś michaś 01.09.mp3 Jak wyglądała szkoła przed kilkudziesięcioma laty? (Leszek i Miś Michaś/Polskie Radio Dzieciom)_01.09.2020.

 

Leszkowa zagadka była o przedmiocie, bez którego trudno jest uczniom coś wytłumaczyć. Z dziadkiem Ignacym Michaś porozmawiał o tym, w jaki sposób dawno temu ludzie się uczyli, a czwarte śniadanie, które Miś Michaś zazwyczaj jada w porze swojej audycji, było pyszne, ale trochę nie szkolne.

Audycja: Leszek i Miś Michaś
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 01.09.2020.
Godz. emisji: 11.00.

Audycja "Leszek i Miś Michaś" w pn. wt. i czw. w godz. 11.00 - 12.00

 

Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. W każdej audycji nasi bohaterowie zaproponują Wam przepis na super smakołyk, a może także pomysł na zabawę lub kierunek podróży. 

-- 

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

 

 

Zobacz więcej na temat: Miś Michaś
Zobacz także

Czytaj także

Co jada się na świecie. O przysmakach kuchni francuskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 14:09
Próbowanie nowych smaków jest dla wielu osób bardzo ważne, podobnie jak zwiedzanie nowych miejsc. Niektórych potraw wręcz nie wypada przeoczyć. Jeśli pojedziemy do Austrii, czekają na nas sznycle wiedeńskie, w Anglii słynna niedzielna pieczeń, a frytki w Belgii. W Polsce to naleśniki, bigosy, pierogi, mleczne, mączne. Dlatego Leszek opowiedział Michasiowi o kuchni świata. O tym, kto lubi zjadać żaby, ośmiornice, goudę, kalafiory, karczochy, fenkuły, cepeliny i jakimi daniami chwalimy się w różnych krajach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest kontrast?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 10:00
Upał różni się od chłodu, kolor czarny od białego, a malutki kotek od dużego lwa. Leszek opowiedział Michasiowi o kontrastach. Także w cotygodniowej zagadce, która tym razem była trudniejsza niż poprzednia i opowiadała o czarno-białym ssaku, który pływa w wodzie, a czasem nawet skacze ponad nią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wzięło się koło?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 09:44
Zdarza się, że mówimy że ktoś "na okrągło coś ogląda" lub , że "robi okrągłe oczy". Zdarza się te usłyszeć o okrągłych rodzicach i o tym, że ktoś się zaokrąglił. Wszędzie tu pojawia się koło. Miś Michaś i Leszek w najnowszej audycji próbowali poznać tajemnicę koła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest wyspa i co ją różni od półwyspu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 19:56
Szczurom lądowym wydaje się czasem, że morza i oceany to takie bezdroża i bezkres oraz, że czasem przez lornetkę można zobaczyć jakąś chmurę. Tymczasem na morskich mapach znaleźć można mnóstwo wysp. Bohaterowie audycji "Leszek i Miś Michaś" zastanawiali się jak powstały wyspy i jakimi przyprawami pachną.
rozwiń zwiń