X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Skąd wzięło się koło?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 09:44
Zdarza się, że mówimy że ktoś "na okrągło coś ogląda" lub , że "robi okrągłe oczy". Zdarza się te usłyszeć o okrągłych rodzicach i o tym, że ktoś się zaokrąglił. Wszędzie tu pojawia się koło. Miś Michaś i Leszek w najnowszej audycji próbowali poznać tajemnicę koła.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dowiedzieliśmy się też kim były prządki,co to tobogan i kto używa go do dziś. Zaś Dziadek Ignacy opowiedział Michasiowi skąd się wzięło koło i jak się kiedyś robiło garnki. Leszek opowiedział Michasiowi o tym jak się robiło beczki, o kole młyńskim i o tym kim był kiedyś kołodziej. Aż w końcu Miś Michaś który na okrągło jest głodny, na Czwarte Śniadanie zjadł coś, co pomaga wygrywać zawody na kółkach - w łapce miał kubek, a w kubku bardzo zdrowe jedzonko. Mniam!

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Posłuchaj
54:20 Miś Michaś 18.06.mp3 Skąd wzięło się koło? Audycja: Leszek i Miś Michaś w Polskim radiu Dzieciom_18.06.2020. 

Audycja : Leszek i Miś Michaś
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 08.06.2020.
Godz. emisji: 11.00.


Audycja "Leszek i Miś Michaś" w pn. wt. i czw. w godz. 11.00 - 12.00.

Miś Michaś to rówieśnik przedszkolaków, który dużo mówi, ale ma jeszcze więcej pytań. Razem z jego przyjacielem - Leszkiem rozmawiają o dalekich krainach i polskich regionach, o zjawiskach natury, tajemnicach nauki i życiu.

Słuchając różnych perypetii oraz przygód Misia i Leszka poznacie też dalszą rodzinę Michasia z seniorem rodu, na czele. Dziadek Ignacy to sympatyczny podróżnik, wynalazca, bywalec lasów i fabryk... który potrafi odpowiedzieć na wiele trudnych pytań.

jo


Zobacz więcej na temat: Miś Michaś
Zobacz także

Czytaj także

Leszek i Miś Michaś wysyłają listy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 13:15
Jak przekazać można słowa - czy najlepsza jest rozmowa? A na duże odległości, dalej niż doleci pszczoła? Posłuchajcie jak sobie z tym poradzić!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak to było z rejsem Titanica?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:10
Leszek opowiedział Michasiowi jedną z częściej wspominanych morskich historii. Ponad 100 lat temu transatlantyk brytyjskiego towarzystwa okrętowego White Star Line zderzył się z górą lodową i zatonął. Jego katastrofa sprawiła, że zmieniły się zasady bezpieczeństwa morskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Leszek i Miś Michaś". Jak rozmawiać trzeba z psem?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 23:00
Papuga, czy gwarek powtarzają słowa jak pleciugi, ale całkiem dużo rozumieją. Pies nie gada ludzkim głosem, ale za to merda do nas ogonem. Dziś Leszek i Miś Michaś rozmawiali o zwierzęco-ludzkiej komunikacji. Leszek wymyślił całkiem łatwą zagadkę, a dziadek Ignacy opowiedział Michasiowi o tym, jak to kiedyś w lesie rozmawiał z dzikimi zwierzętami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym jest kontrast?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 10:00
Upał różni się od chłodu, kolor czarny od białego, a malutki kotek od dużego lwa. Leszek opowiedział Michasiowi o kontrastach. Także w cotygodniowej zagadce, która tym razem była trudniejsza niż poprzednia i opowiadała o czarno-białym ssaku, który pływa w wodzie, a czasem nawet skacze ponad nią.
rozwiń zwiń