Polskie Radio Dzieciom

10. Festiwal Muzyki Współczesnej dla Dzieci "Mała Warszawska Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 08:00
Jubileusz 10-lecia Małej Warszawskiej Jesieni obchodzimy w szczególnych warunkach. Od początku organizacji festiwalu kontakt z publicznością był dla nas najważniejszy. Wydarzenia przygotowywaliśmy myśląc o tym, jak dzieci wciągnąć w świat muzyki współczesnej, jak zaangażować, dać szansę doświadczania, zadawania pytań, improwizowania. To oczywiste fundamenty dla wszystkich, którzy pracują z dziećmi i dla dzieci.
10. Festiwal Muzyki Współczesnej dla Dzieci Mała Warszawska Jesień. 18-27 września 2020
10. Festiwal Muzyki Współczesnej dla Dzieci „Mała Warszawska Jesień”. 18-27 września 2020 Foto: Adam Dudek

W tym roku wszystko stanęło pod znakiem zapytania, a Mała WJ musiała przyjąć wyzwanie organizacji wydarzeń również online. Udało się przygotować program tak, aby dać publiczności szansę na spotkanie z muzyką na żywo.
Zapraszamy i liczymy na spotkania w Parku Rzeźby w Królikarni i Muzeum Warszawy.

Posłuchaj
56:53 kulturoteka 13.09.mp3 Rozmowa z Pauliną Celińską, kuratorką festiwalu (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_13.09.2020.

 

W tym roku muzyka na naszym festiwalu wyręczy trochę nauczycieli. Będzie gimnastyka w ramach performansu muzycznego Olimpiada muzyczna zespołu Kwartludium, oczywiście na świeżym powietrzu w parku, w Królikarni. Eksponaty, zgromadzone w Muzeum Warszawy oraz niezwykłe instrumenty z kolekcji Małych Instrumentów, połączą się w Eksponuty, za sprawą Pawła Romańczuka. Do muzealnego kina Syrena zaprosimy na seans zagadek, przygotowany w oparciu o książkę Piwnice. Zagadki spod podłogi, wydawnictwa Dwie Siostry. Aleksandra Cieślak, autorka książki i Edward Sielicki, kompozytor przygotowali z muzykami i realizatorami nagrań oraz animacji niezwykłe słuchowisko-operę, w której ważną rolę odegra też polski język migowy. W każdej chwili festiwalu, będzie można zrobić sobie przerwę i zajrzeć znów do Królikarni, a tam zagrać (bezpiecznie, z zachowaniem dystansu i wszelkich zaleceń) w piłkarzyki, ale u nas w wersji dźwiękowej Trambambuli, przygotowanej przez Michała Silskiego, według pomysłu pewnego Kazika, który towarzyszył Małej WJ od samego początku.

W tym roku spotkamy się również w Internecie: na rozgrzewkach z Kwartludium oraz internetowej wersji seansu słuchowiska-opery Piwnice. Zagadki spod podłogi i koncertu Eksponuty. 

Paulina Celińska, Kuratorka Małej Warszawskiej Jesieni

[informacja prasowa]

Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym Małej Warszawskiej Jesieni.

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa 
ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


 

 

Zobacz więcej na temat: patronat
Zobacz także
Czytaj także

"Zabawa w dom" - wirtualna wystawa w muzeum domków dla lalek

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 14:38
Miniaturowe pralki, suszarki, kosze na pranie, przedmioty związane z gotowaniem, malusieńkie mebelki kuchenne i wózki dla równie maleńkich lalek. Dla tych którzy wciąż się bawią i tych trochę starszych, którzy chcą sobie dzieciństwo przypomnieć Muzeum Domków Dla Lalek przygotowało nie lada atrakcję - wirtualną wystawę "Zabawa w dom".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy słowa mogą być modne? Odpowiedzi poszukano na festiwalu "Jemy borówki na polu..."

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 13:11
Projekt "Jemy borówki na polu, czyli wakacyjne spotkania z językiem polskim" to czas przyjaznego wsłuchania się w język polski i rządzące nim zasady. W tym roku już po raz drugi na przełomie wakacyjnych miesięcy, do Rabki Zdroju zjechali poloniści i mistrzowie mowy polskiej, żeby dyskutować o zawiłościach w nazewnictwie i gramatyce. A dzięki ich pasji, dyskusji tych słuchało się pierwszorzędnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Baj i jego "Muzeum Skarbów"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:30
Teatr, który w Warszawie zazwyczaj znajdował się przy ulicy Jagiellońskiej, od jakiegoś czasu jest "w podróży" - i grane tam spektakle można zobaczyć w różnych miejscach stolicy. W czasie pandemii wiele jego teatralnych inicjatyw przeniosło się w świat wirtualny. Na internetowej stronie teatru można wysłuchać dźwiękowych opowieści i obejrzeć na przykład cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu.
rozwiń zwiń