X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Teatr Baj i jego "Muzeum Skarbów"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 09:30
Teatr, który w Warszawie zazwyczaj znajdował się przy ulicy Jagiellońskiej, od jakiegoś czasu jest "w podróży" - i grane tam spektakle można zobaczyć w różnych miejscach stolicy. W czasie pandemii wiele jego teatralnych inicjatyw przeniosło się w świat wirtualny. Na internetowej stronie teatru można wysłuchać dźwiękowych opowieści i obejrzeć na przykład cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można bawić się w teatr w domu.
Muzeum skarbów - Premiera w Teatrze Baj
"Muzeum skarbów" - Premiera w Teatrze BajFoto: mat. prom.

Aktorka teatru Baj, Aneta Wróbel, postanowiła także stworzyć spektakl-film. "Muzeum Skarbów" opowiada historię lalek z teatralnego magazynu. Bohaterem opowieści jest mały Andrzejek.


Posłuchaj
54:52 kulturoteka 06.09.mp3 Rozmowa z Anetą Wróbel, reżyserką spektaklu "Muzeum Skarbów" w Teatrze Baj (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_06.09.2020.

 


"Muzeum skarbów" - premiera w Teatrze Baj. Plakat "Muzeum skarbów" - premiera w Teatrze Baj. Plakat

- Andrzejek jest pacynką, która grała dawno temu w spektaklu pod tytułem "trzy pomarańcze". A cała historia tej opowieści opiera się na tym, że trzeba uratować lalki, które odchodzą w zapomnienie. Więc Andrzejek przez archiwistkę zostaje powołany do życia, żeby udać się do Krainy Zapomnienia i stamtąd je do teraźniejszości przyprowadzić - mówi autorka i pomysłodawczyni spektaklu, która była gościem audycji.

Skąd Andrzejek wziął się w tej historii? Gdzie można znaleźć teatralne archiwum? Czym jest pracownia teatru? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja "Kulturoteka"  
Data emisji: 06.09.2020
Gość: Aneta Wróbel
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty.

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także

Czytaj także

"Kulturalna strefa". Świat się wreszcie zatrzymał

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:39
Kiedy w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy z nią kilka miesięcy temu, marzyła o tym, żeby świat się na chwilę zatrzymał. Teraz goszcząc w najnowszej audycji "Kulturalna Strefa" zauważa, że obecna sytuacja, zamknięcia z powodu pandemii, prowokuje ludzi do głębszego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. To okazja do głębszego poznania siebie i ludzi wokół. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Elizą Piotrowską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz prawo być twórcą! 

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 23:02
Pomysł, idea, inspiracja, swoboda, czasem są takie chwile, kiedy pomysł, który przyjdzie nam do głowy tak nam tę głowę zaprzątnie, że nie ma rady, koniecznie musimy go zrealizować. Jak przekonują autorzy kampanii "Jesteś twórcą - masz prawo", tworzyć i liczyć na ochronę swoich pomysłów może każdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachwycająca magia radia. Rozmowa z Elizą Piotrowską

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 12:15
Z Elizą Piotrowską, autorką książek o Cioci Jadzi, bardzo trudno umówić się na rozmowę. Najczęściej przemieszcza się z zawrotną prędkością. Jeden ze słuchaczy w Polskim Radiu Dzieciom nazwał ją "kolorowym ptakiem". Przez wiele lat mieszkała we Włoszech, potem przeprowadziła się do Brazylii, ale ostatnio udało się nam porozmawiać z nią w Wenecji.
rozwiń zwiń