X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dzień Mamy z Polskim Radiem Dzieciom już za nami!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 22:24
Za nami "Dzień mamy" w Polskim Radiu Dzieciom. Dziękujemy za wszystkie wspaniałe "Laurki dla Mamy" oraz życzenia złożone na antenie stacji. było ich mnóstwo i mamy nadzieję, że wspólnie sprawiliśmy Mamom dużo radości. Dzieci dzwoniły do studia od samego rana i składały piękne życzenia. Mogły także zadedykować piosenkę dla mamy. Zaś na mediach społecznościowych PRD nie zabrakło wspaniałych laurek wysyłanych przez naszych słuchaczy. Zapraszamy do ich oglądania i dziękujemy za wspólnie spędzony Dzień mamy".
Narysuj laurkę dla mamy w jej ulubionym kolorze
Narysuj laurkę dla mamy w jej ulubionym kolorzeFoto: PR

 KLIKNIJ TU I OGLĄDAJ "LAURKI DLA MAMY", Dzieci wykonały je ulubionym kolorem mamy. 

26 maja "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00)  o tym, czy łatwo być mamą słonia, lwa albo kurczaka i jak zwierzęce mamy opiekują się swoimi dziećmi. Słuchacze dowiedzieli się np. ile godzin Mama wydra spędza codziennie na pielęgnacji swoich maleństw oraz jak dzielna potrafi być Mama żyrafa, która potrafi przepędzić nawet stado lwów, które śmią zaatakować jej potomstwo.  

W "Muzycznych podróżach" (godz. 10.00-11.00) zaprezentowane zostały wyjątkowe piosenki dla mamy i o mamie. Słuchacz mogli zadzwonić, opowiedzieć na antenie o swoich mamach, o tym, jak lubią spędzać wspólnie czas oraz … zrobić wyjątkową niespodziankę, czyli złożyć życzenia i zamówić piosenkę. 

W audycji "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00) przypomnieliśmy perypetie bohaterek literackich i filmowych, takich jak Mama Muminka czy popularna Kangurzyca – mama Maleństwa.

W sobotę 22 maja w "Opowieściach ludów świata" (godz. 9.00-10.00) zaprezentowane zostały historie o dzielnych mamach, a w niedzielę 23 maja w audycji "Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony" w roli głównej wystąpi Mama jako źródło miłości. 

Posłuchaj
58:23 2021_05_23 09_00_34_RadioDzieciom_Niebieska_szkatulka.mp3 Mama jako źródło miłości (Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony/PRD)_23.05.2021.

Tego dnia dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom porozmawiali w "Strefie Rodzica" (godz. 21.00-23.00) o szeroko pojętym macierzyństwie – jego różnych stronach, blaskach i cieniach oraz przemyśleniach na jego temat.

W Dniu Mamy Polskie Radio Dzieciom zaprosiło także do wysłuchania premierowego podcastu "Strefy rodzica" Idy Nowakowskiej, w którym gościem specjalnym będzie Jej Mama. To osobista rozmowa Matki z Córką o tym, jak to jest kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się, że zostanie babcią oraz o relacji, która jest dla obu bardzo ważna. Dowiemy się, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką i co lubiła najbardziej robić. Zdradzi także, co jest najważniejsze, zdaniem jej mamy, we właściwym wychowaniu małego człowieka. 

Ida z mamą v2_1200.jpg
Czy bycie mamą jest trudne? Rozmowa Idy Nowakowskiej z mamą

🔶 Więcej informacji tutaj.

 🔶 Grafika do pobrania.

[Informacja prasowa]

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

 

Zobacz także

Czytaj także

"Moja Mama". Lekcja rytmiki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 18:37
W audycji "Rytmika" w Polskim Radiu Dzieciom śpiewamy dla naszej kochanej mamy. Posłuchaj i ucz się razem z nami!
rozwiń zwiń