Polskie Radio Dzieciom

Zobacz relację z przesłuchań do II Konkursu Dziecięcych Talentów PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 13:22
Zakończyły się dwudniowe przesłuchania do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W piątek (18.06.) i w sobotę (19.06.) Jurorzy zgromadzeni w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana przysłuchiwali się dzieciom zakwalifikowanym do 2 etapu tego konkursu. Spośród 700 nadesłanych zgłoszeń, jury z Roksaną Węgiel, Jerzym Petersburskim Juniorem, Darią Druzgałą i Marcinem Kusym w składzie, wybrało 79 dzieci – to właśnie one zostały zaproszone na przesłuchania na żywo. Już teraz można oglądać starania naszych uczestników. Zapraszamy!
II Konkurs Dziecięcych Talentów PRD - Drugi dzień przesłuchań na żywo. Na zdjęciu Roksana Węgiel - Jurorka w konkursie_19.06.2021.
II Konkurs Dziecięcych Talentów PRD - Drugi dzień przesłuchań na żywo. Na zdjęciu Roksana Węgiel - Jurorka w konkursie_19.06.2021.Foto: Wojciech Kusiński/PR

Cieszący się ogromną popularnością Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom to inicjatywa skierowana do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie.  Do drugiego etapu  - czyli przesłuchań na żywo - zakwalifikowano 79 uczestników w trzech grupach wiekowych: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzech kategoriach: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. 
--->>> Zobacz fotorelację z tego wydarzenia <<<---

ZOBACZ RELACJĘ Z PIERWSZEGO DNIA PRZESŁUCHAŃ W STUDIU POLSKIEGO RADIA IM. WŁADYSŁAWA SZPILMANA W WARSZAWIE

ZOBACZ RELACJĘ Z DRUGIEGO DNIA PRZESŁUCHAŃ W STUDIU IM. WŁADYSŁAWA SZPILMANA

Posłuchaj
06:16 18.06. Popołudnik łączenie Patryka ze studiem przesłuchań.mp3 Łączenie z jurorami konkursu podczas audycji "Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom"_To wydanie audycji prowadził Patryk Bartoszewski_18.06.2021.

W tym roku w Jury Konkursu pod przewodnictwem Jerzego Petersburskiego Juniora, pianisty, kompozytora i satyryka, zasiadają: Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, pierwszej edycji The Voice Kids, "Najlepszy Polski Artysta" MTV Europe Music Awards 2019, "Ulubiona Polska Gwiazda" Nickelodeon Kids' Choice Awards 2020, Daria Druzgała, pomysłodawczyni Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, Dyrektor Polskiego Radia Dzieciom oraz Marcin Kusy, Dyrektor Programu I Polskiego Radia, dziennikarz. 

II Konkurs Dziecięcych Talentów PRD - Przesłuchania na żywo w St. im. Władysława Szpilmana_18.06.2021. Na zdjęciu jurorzy konkursu od lewej Marcin Kusy, Roksana Węgiel,  Jerzy Petersburski Jr. i Daria Druzgała. II Konkurs Dziecięcych Talentów PRD - Przesłuchania na żywo w St. im. Władysława Szpilmana_18.06.2021. Na zdjęciu jurorzy konkursu od lewej Marcin Kusy, Roksana Węgiel, Jerzy Petersburski Jr. i Daria Druzgała.
Posłuchaj
03:35 19.06. Rozmowa reporterki z uczestnikami.mp3 Rozmowa Julii Rozbieckiej, reporterki PRD z uczestnikami przesłuchań_19.06.2021.

Laureatów Konkursu poznamy 2 lipca.

Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom skierowany jest do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek dziecka.  Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. Idea konkursu zrodziła się w 2019 roku. Zobacz video relację z przesłuchań z pierwszej edycji tego konkursu.


Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty "Głosem Dziecka vol. 2", którą wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia.  

Koncert wieńczący I konkurs odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Na scenie zaprezentowało się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci. Większość utworów stanowiło repertuar dziecięcy, choć znalazły się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom i uczestnicy koncertu usłyszeli również dwie piosenki w kategorii zagranicznej: w języku ukraińskim i włoskim. 

Z kolei w kategorii "wiersz" dzieci wyrecytowały m.in. "Ptasie Radio” Juliana Tuwima, "Żuk”, "Mops” i "Na straganie” Jana Brzechwy, "Dziwna pasja” i "Żuraw” Agnieszki Frączek, czy też napisany specjalnie na potrzeby I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wiersz "Duszki" Katarzyny Vanevskiej. Warto wspomnieć, że Pani Kasia stworzyła ten wiersz specjalnie dla swojej córeczki Antosi, by mogła wziąć udział w wydarzeniu. Wśród utworów znalazły się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z "Akademii Pana Kleksa” oraz książki "Mikołajek i inne chłopaki” René Gościnnego. 

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski, którzy zaprezentowali materiał z nagranej wspólnie płyty "Szukaj w snach", którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.  Album otrzymał "Fryderyka" w kategorii "Muzyka dziecięca i młodzieżowa".

ZOBACZ RELACJĘ Z KONCERTU FINAŁOWEGO z 2019 roku.

Finaliści I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom wzięli udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka" vol. 1. Dwupłytowe wydawnictwo to łącznie 26 utworów: piosenek i wierszy, w wykonaniu 28 dzieci, których talent został wyróżniony w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Wszystkie utwory zarejestrowane zostały w profesjonalnym studiu Polskiego Radia w październiku ub.r. Zobacz jak powstawała płyta "Głosem Dziecka" vol. 1. 

Większość z 16 utworów pierwszej płyty stanowi repertuar dziecięcy, choć znalazły się na niej również interpretacje piosenek Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik i dwóch zagranicznych: tradycyjnej pieśni włoskiej oraz utworu w języku ukraińskim. Autorskie interpretacje polskich i światowych przebojów wykonują m.in. Alicja Tracz, Aleksandra Brzuszkiewicz, Oliwia Golańska, Aleksandra Kędra, Staś Kukulski, Massimiliano Peralta i Eryk Waszczuk. 


🔶 Więcej na temat konkursu w serwisie specjalnym: tutaj

🔶 Grafika do pobrania

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także