X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy jest tam kto? Kosmos i kosmici

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 13:00
Uniwersytet Młodego Badacza to projekt, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 7-11 lat i ich rodzicach. Gromadzi on wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem tego projektu jest wsparcie samorozwoju i talentów Młodych Badaczy. Najbliższe spotkanie Czy jest tam kto? Kosmos i kosmici odbył się 14 maja. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym cykl wydarzeń Uniwersytetu Młodego Badacza.
Spotkanie pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom odbędzie się 14 maja 2022
Spotkanie pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom odbędzie się 14 maja 2022Foto: mat. pras.

Już drugi raz Uniwersytet Młodego Badacza (UMB) zaprosił studentów w wieku 7-11 lat na zajęcia! UMB to zajęcia w trzech pasjonujących modułach: "Społeczeństwo i Filozofia", "Ludzie i Polityka", "Człowiek i Środowisko". W ciągu roku akademickiego uczestnicy rozmawiają o tym czy kłamstwo ma krótkie nogi, jak widzą zwierzęta, dlaczego się różnimy a wciąż lubimy. Wykonany zostanie rajd po parlamencie i wyhodowane będą bakterie.

Spotykania odbywają się w bezpiecznych pod względem sanitarnym warunkach - na terenie kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w sobotę  i są nieodpłatne. Uniwersytet Młodego Badacza jest realizowany w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki MNiSW.

Minione spotkanie "Czy jest tam kto? Kosmos i kosmici" z udziałem dr Michała Artymowskiego - fizyka zajmującego się kosmologią teoretyczną, odbyło się 14 maja.

Czy ktoś żyje w kosmosie? Czy kosmici mogą wyglądać tak jak my, poruszać się jak my? Odpowiedzi na te pytania! Można było poznać podczas spotkania z dr Michałem Artymowskim. Była to także okazja, aby poznać egzoplanety, czyli planety poza Układem Słonecznym oraz zobaczyć jak świat się rozszerza, a także zbudować własną galaktykę!

dr Michał Artymowski - fizyk zajmujący się kosmologią teoretyczną i konstruowaniem matematycznych modeli Wszechświata. Pracował na kilku uniwersytetach w Polsce, Izraelu i Chinach. Obecnie w Instytucie Nauk Fizycznych UKSW. Tata dwójki wspaniałych dzieci i mąż ilustratorki książek dla dzieci wydawanych na całym świecie.

Moduł Społeczeństwo i filozofia przybliży uczestnikom zagadnienia związane z filozofią, światem mediów i cyberprzestrzeni. Będzie to okazja do rozmów na temat wzajemnego szacunku i o pożytkach z tego, że ludzie się różnią. 

Posłuchaj
04:33 22.11. UMB.mp3 Posłuchaj rozmowy z Kingą Wojtas - UMB cz. 1 (Poranek PR Dzieciom)_22.11.2021.

Zajęcia w ramach modułu Ludzie i polityka pokażą, na czym właściwie polega ta ostatnia i że nie można przed nią uciec. Zorganizowane będą wybory podczas których uczestnicy podejmą lekcję kulturalnej debaty.

Człowiek i środowisko to blok tematyczny, w którym w laboratorium uczestnicy sprawdzą co jeść, aby być zdrowym i dlaczego tak ważne jest mycie rąk, zaś w plenerze młodzi badacze sprawdza jak widzą zwierzęta.
Każdym zajęciom towarzyszyć będą wykłady, warsztaty oraz gry tematyczne.

Więcej informacji odnaleźć można na stronie mlodybadacz.edu.pl

Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym Uniwersytet Młodego Badacza. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych 

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <--- 

Zobacz także