Polskie Radio Dzieciom

Zapraszamy do śpiewania z chórem Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 11:09
Polskie Radio Dzieciom zaprasza w każdą sobotę o godzinie 11.00 na wyjątkową audycję "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej", podczas której Agata Steczkowska umożliwia zrealizować marzenia pragnącym nauczyć się śpiewu pod okiem profesjonalnego muzyka oraz pomaga muzyczne talenty odkrywać.  
Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej w PRD, sobota godz. 11.00
"Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" w PRD, sobota godz. 11.00Foto: PR

Audycja "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" jest emitowana w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godzinie 11:00. W trakcie godzinnego programu słuchacze anteny poznają wykonywane przez chór piosenki, wspólnie z nim się ich uczą oraz odkrywają tajniki i zasady obowiązujące na próbach. A przypomnijmy, że dorobek chóru prowadzonego przez Agatę Steczkowską jest imponujący - w repertuarze są m. in. piosenki śpiewane w 10 językach, najsłynniejsze polskie hity, pieśni patriotyczne, kolędy i wiele, wiele innych.

Chór Agaty Steczkowskiej jest chórem wielopokoleniowym, co oznacza, że należą do niego zarówno dzieci, jak i ich rodzice, a nierzadko także dziadkowie. Stwarza to niespotykane możliwości rozwoju oraz pogłębiania swojej muzycznej pasji.

To niezwykła możliwość dzięki, której można spełnić swoje muzyczne marzenia i zaistnieć w programie Polskiego Radia Dzieciom. Udział w audycji może wziąć każdy bez względu na wiek oraz miejsce zamieszkania.

30-sekundowe nagrania w formacie mp.3 wraz z kilkoma zdaniami o swoim dorobku i umiejętnościach muzycznych należy przesłać na adres chor@polskieradio.pl.

Premierowe wydanie audycji miało miejsce w 2018 roku, kiedy to po raz pierwszy na antenie Polskiego Radia Dzieciom zaprezentowane zostały fragmenty próby na żywo. Od tego momentu dzieci oraz dorośli, którzy nie mogli zapisać się do chóru i śpiewać na żywo, otrzymali możliwość uczenia się śpiewu razem z chórem Agaty Steczkowskiej.

Emisja "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej" w każdą sobotę o godz. 11.00.

🔶  Audycje do słuchania tutaj 

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe  radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także
Czytaj także

Nowość w PR Dzieciom. "Jestem, więc myślę" - audycja filozoficzna dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 08:10
– Co tydzień dzieci będą miały okazję zmierzyć się z pytaniami o naturze filozoficznej i posłuchać, jak odpowiadają na nie ich rówieśnicy– mówi Magdalena Glapińska, która zaprasza w każdą środę na nową audycję Polskiego Radia Dzieciom "Jestem, więc myślę". Jej premierowy odcinek już 20 października o godzinie 17.15.
rozwiń zwiń