X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: znamy zwycięzców konkursu "Gwiazdkopisanie 2021"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 17:02
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców, ogłosiło wyniki konkursu "Gwiazdkopisanie 2021". W specjalnym wydaniu audycji "Kulturoteka", z udziałem jurorów konkursu, usłyszeć można było rozmowy o tym, które prace zachwyciły jury oraz jaka tematyka dominowała w tym roku. 
Na zdjęciu jury Gwiazdkopisania od prawej Justyna Bednarek, Martyna Chuderska i Grzegorz Kasdepke
Na zdjęciu jury "Gwiazdkopisania" od prawej Justyna Bednarek, Martyna Chuderska i Grzegorz KasdepkeFoto: PR

Zakończył się IV konkurs Polskiego Radia Dzieciom "Gwiazdkopisanie" na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Redakcję Polskiego Radia Dzieciom zasypało mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac. Wśród nich znalazły się m.in. opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i komiksy.

O tym jaka tematyka dominowała, co wyróżniało tegoroczną edycję i które prace wzbudziły najwięcej emocji w studiu Polskiego Radia Dzieciom rozmawiali jurorzy: Justyna Bednarek, Martyna Chuderska, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik.

Zapraszamy do wysłuchania specjalnego wydania audycji "Kulturoteka". 

Posłuchaj
118:57 [DAB]Dzieciom (PCM) 19 grudzień 2021 17_00_08.mp3 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU "GWIAZDKOPISANIE 2021"_KULTUROTEKA/POLSKIE RADIO DZIECIOM_19.12.2021.

Okładka książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie 2021". Okładka książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie 2021".

Autorzy najciekawszych historii otrzymają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Ponadto prace konkursowe zostały zaprezentowane na stronie internetowej konkursu w formie książki elektronicznej. ZAPRASZAMY JUZ TERAZ DO GWIAZDKOCZYTANIA! Już teraz możesz przeczytać zwycięskie prace oraz poznać nazwiska laureatów. Zapraszamy! 

Zwycięskie prace będzie można także usłyszeć w interpretacji Olgi Bończyk, Katarzyny Łaski, Adama Krylika i Leszka Filipowicza w Polskim Radiu Dzieciom.

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie. Gratulujemy laureatom i zapraszamy za rok!

"Gwiazdkopisanie" jest konkursem, który inspiruje do działań twórczych łączących różne dziedziny sztuki, zachęca do przywoływania wspomnień i historii rodzinnych, pomaga pogłębiać relacje rodzinne oraz uczy szacunku dla tradycji i historii. Ten konkurs sprawia, że rodzinne historie stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Świąteczne historie ocenili popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia dzieciom, jurorka konkursów literackich. 

Aby wziąć udział w Konkursie należało przesłać do 6 grudnia elektroniczną wersję prac w formie pliku przez formularz zgłoszeniowy na stronie: gwiadkopisanie.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznaczał akceptację regulaminu. Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostali w niedzielę 19 grudnia w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00). 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń