Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom: znamy zwycięzców konkursu "Gwiazdkopisanie 2021"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 17:02
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i rodziców, ogłosiło wyniki konkursu "Gwiazdkopisanie 2021". W specjalnym wydaniu audycji "Kulturoteka", z udziałem jurorów konkursu, usłyszeć można było rozmowy o tym, które prace zachwyciły jury oraz jaka tematyka dominowała w tym roku. 
Na zdjęciu jury Gwiazdkopisania od prawej Justyna Bednarek, Martyna Chuderska i Grzegorz Kasdepke
Na zdjęciu jury "Gwiazdkopisania" od prawej Justyna Bednarek, Martyna Chuderska i Grzegorz KasdepkeFoto: PR

Zakończył się IV konkurs Polskiego Radia Dzieciom "Gwiazdkopisanie" na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Redakcję Polskiego Radia Dzieciom zasypało mnóstwo pięknie napisanych i zilustrowanych prac. Wśród nich znalazły się m.in. opowiadania, listy, kartki z pamiętnika i komiksy.

O tym jaka tematyka dominowała, co wyróżniało tegoroczną edycję i które prace wzbudziły najwięcej emocji w studiu Polskiego Radia Dzieciom rozmawiali jurorzy: Justyna Bednarek, Martyna Chuderska, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik.

Zapraszamy do wysłuchania specjalnego wydania audycji "Kulturoteka". 

Posłuchaj
118:57 [DAB]Dzieciom (PCM) 19 grudzień 2021 17_00_08.mp3 OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU "GWIAZDKOPISANIE 2021"_KULTUROTEKA/POLSKIE RADIO DZIECIOM_19.12.2021.

Okładka książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie 2021". Okładka książki elektronicznej "Gwiazdkopisanie 2021".

Autorzy najciekawszych historii otrzymają cenne nagrody: zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB+ i rodzinne gry planszowe. Ponadto prace konkursowe zostały zaprezentowane na stronie internetowej konkursu w formie książki elektronicznej. ZAPRASZAMY JUZ TERAZ DO GWIAZDKOCZYTANIA! Już teraz możesz przeczytać zwycięskie prace oraz poznać nazwiska laureatów. Zapraszamy! 

Zwycięskie prace będzie można także usłyszeć w interpretacji Olgi Bończyk, Katarzyny Łaski, Adama Krylika i Leszka Filipowicza w Polskim Radiu Dzieciom.

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie. Gratulujemy laureatom i zapraszamy za rok!

"Gwiazdkopisanie" jest konkursem, który inspiruje do działań twórczych łączących różne dziedziny sztuki, zachęca do przywoływania wspomnień i historii rodzinnych, pomaga pogłębiać relacje rodzinne oraz uczy szacunku dla tradycji i historii. Ten konkurs sprawia, że rodzinne historie stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Świąteczne historie ocenili popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia dzieciom, jurorka konkursów literackich. 

Aby wziąć udział w Konkursie należało przesłać do 6 grudnia elektroniczną wersję prac w formie pliku przez formularz zgłoszeniowy na stronie: gwiadkopisanie.polskieradio.pl. Udział w konkursie oznaczał akceptację regulaminu. Zwycięzcy konkursu ogłoszeni zostali w niedzielę 19 grudnia w audycji "Kulturoteka" na antenie Polskiego Radia Dzieciom (godz. 17.00-19.00). 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 15:45
Ruszyła kampania Polskiego Radia Dzieciom "Nadajemy na dziecięcej fali" - sprawdź nasze propozycje! Całodobowego PRD można słuchać w Internecie - poprzez komputery, smartfony czy tablety albo w cyfrowych odbiornikach DAB+. Antena jest dostępna także w aplikacjach Polskiego Radia. Dzięki temu stale można słuchać - na przykład w samochodzie czy na domowym sprzęcie - słuchowisk, bajek, koncertów muzyczne albo lekcji języków obcych. 
rozwiń zwiń