Polskie Radio Dzieciom

Koncert Natalii Lesz. "Piosenki domowe" na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2023 07:23
Już w najbliższą niedzielę 10 września, odbędzie się koncert Natalii Lesz na podstawie wierszyków Michała Rusinka do muzyki Urszuli Borkowskiej. - Jest to spektakl muzyczny, bardzo kolorowy. Będziemy Was oprowadzać po zakamarkach naszego domu, czyli pokazywać Wam różne miejsca i przedmioty, których tak do końca być może nie widzicie na co dzień - powiedziała Natalia Lesz - gość wtorkowego "Popołudnika" w Polskim Radiu Dzieciom. Stacja objęła patronatem medialnym zarówno płytę "Piosenki domowe" jak również niedzielny koncert. Zapraszamy do wysłuchania dalszej części rozmowy z artystką.
Koncert Piosenki domowe 10.09.2023
Koncert "Piosenki domowe" 10.09.2023 Foto: mat. pras.

Album “Piosenki domowe” składa się z łatwych do przyswojenia i przyjemnych utworów, które opisują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. Teksty piosenek, stworzone przez Michała Rusinka, są zabawne i przemyślane, a melodie są proste i łatwe do zapamiętania oraz do śpiewania. Pomysłodawczynią albumu jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać „Wierszyki domowe” do muzycznej podróży po domowych zakamarkach. Natalia Lesz w tym przedsięwzięciu powraca w pięknym stylu na rynek aktorsko-wokalny.

Posłuchaj
26:40 [DAB]Dzieciom (PCM) 5 wrzesień 2023 15_04_42.mp3 Rozmowa z Natalią Lesz w Polskim Radiu Dzieciom_Popołudnik 5.09.2023

Audycja: Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadził: Jacek Zawada
Gość: Natalia Lesz
Data emisji: 5.09.2023
Godzina emisji: 15:04.

Audycja Popołudnik w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od godziny 15.00 do 17.00. 

Natalia Leszcz w studiu Polskiego Radia Dzieciom Natalia Leszcz w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Małecka-Wippich
Wystąpią: Natalia Lesz – wokal, Anna Grabowska – chórek, Urszula Borkowska – instrumenty klawiszowe, Marcin Słomiński – perkusja, Marcin Świderski – saxofony, Mateusz Dobosz – kontrabas

Koncert Natalii Lesz 10.09.2023
"Piosenki domowe" na żywo!
Prom Kultury Saska Kępa
Start godzina 17.00.

Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską


Zobacz także
Czytaj także

Natalia Lesz w "Gwiazdozbiorze" PR Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 15:00
Będąc na studiach aktorskich w Stanach Zjednoczonych, nagrywała dla zabawy muzykę, którą wysyłała swoim najbliższym. Nie podejrzewała wówczas, że zajmie się muzyką na poważnie. W roku 2008 miała miejsce premiera pierwszego albumu Natalii. Była to jedna z pierwszych płyt w języku angielskim na polskim rynku. Dzisiaj większość słuchaczy kojarzy ją jako wokalistkę, ale to aktorstwem chciała się zająć od zawsze. W końcu połączyła swoje dwie pasje na wydziale wokalnoaktorskim o specjalizacji wokalistyka estradowa. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Lesz i "Piosenki domowe"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2023 08:00
"Domowe piosenki" to płyta, która swoją premierę miała 26 maja 2023 roku. Polskie Radio Dzieciom objęło ja swoim patronatem medialnym. Na płycie znajduje się szesnaście utworów, które powstały z myślą o najmłodszych słuchaczach. 
rozwiń zwiń