Polskie Radio Dzieciom

Premiera książki "Opowieść wigilijna"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2023 08:00
Poczujcie ducha świąt Bożego Narodzenia dzięki dickensowskiej "Opowieści wigilijnej" w wydaniu ilustrowanym – wymarzonym dla młodych czytelników. W mroźny wigilijny wieczór bogaty chciwiec, Ebenezer Scrooge, pracuje do późna w swoim "kantorze" przy brukowanej londyńskiej uliczce i nie pozwala spędzić świąt z rodziną swojemu pracownikowi – biednemu jak mysz kościelna Bobowi Cratchitowi.
Premiera książki Opowieść wigilijna
Premiera książki "Opowieść wigilijna"Foto: mat. pras.

Scrooge nie ma pojęcia, że jego dawny wspólnik – nieżyjący od siedmiu lat Jakub Marley – zamierza złożyć mu upiorną wizytę. Planuje ostrzec skąpca, że niedługo przyjdą do niego trzy duchy: Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia, aby przekonać go do zmiany postępowania, zanim będzie za późno! Dzięki spotkaniom z Duchami, Scrooge zaczyna dostrzegać błędy, które popełnił i uświadamia sobie, że nie ma nic lepszego niż bycie kochanym przez ludzi.

Autor: Charles Dickens
Opracowanie: Jeremy Hauck
Ilustracje: Maïté Schmitt
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Seria: Ilustrowana klasyka literatury 

Klasyczne dzieło Charlesa Dickensa, w wydaniu idealnym na prezent oraz dla początkujących czytelników!
W serii Ilustrowana klasyka literatury nakładem Wydawnictwa Frajda ukazały się: "Sherlock Holmes. Pies Baskerville’ów", "Moby Dick", "Drakula".

Patronat medialny nad premiera książki "Opowieść wigilijna" objęło Polskie Radio Dzieciom. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Autor: Charles Dickens
Opracowanie: Jeremy Hauck
Ilustracje: Maïté Schmitt
Seria: Ilustrowana klasyka literatury
Premiera: 25 października 2023
Redakcja: Natalia Słomińska
Korekta: Aleksandra Deskur, Małgorzata Kuśnierz
Język oryginału: angielski
Twarda oprawa
Format 160 × 205mm
Wiek 7+

Zobacz więcej na temat: patronatPRD literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

Premiera książki "Być jak kapibara"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2023 10:12
"Być jak kapibara" to oszczędna w formie, ale uroczo zilustrowana książka, która może służyć jako zachęta do zabawy w duchu mindfullness i jako piękna lekcja samoakceptacji. O książce tej będziemy rozmawiali w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem Martyny Chuderskiej była Ewelina Angielczyk - redaktorka książki. W audycji pojawiła się okazja do zdobycia egzemplarza! PRD objęło tę publikację patronatem medialnym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

25.10. Premiera książki "Marcelinka i świąteczny kołowrotek"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2023 10:51
Marcelinka to bardzo wrażliwa dziewczynka, która chodzi do pierwszej klasy. Zbliżają się święta i bardzo dużo się dzieje, zarówno w szkole, jak i w domu. Istny kołowrotek! Przygotowywanie ozdób choinkowych, wybór świątecznego drzewka, nauka jazdy na łyżwach, porządki, przedświąteczne szkolne spotkanie, no i rodzinna Wigilia. Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszy cała gama najróżniejszych emocji!
rozwiń zwiń