Polskie Radio Dzieciom

25.10. Premiera książki "Marcelinka i świąteczny kołowrotek"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2023 10:51
Marcelinka to bardzo wrażliwa dziewczynka, która chodzi do pierwszej klasy. Zbliżają się święta i bardzo dużo się dzieje, zarówno w szkole, jak i w domu. Istny kołowrotek! Przygotowywanie ozdób choinkowych, wybór świątecznego drzewka, nauka jazdy na łyżwach, porządki, przedświąteczne szkolne spotkanie, no i rodzinna Wigilia. Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszy cała gama najróżniejszych emocji!
25.10. Premiera książki Marcelinka i świąteczny kołowrotek. Patronat PRD
25.10. Premiera książki "Marcelinka i świąteczny kołowrotek". Patronat PRDFoto: mat. pras.

Czy uda się wybrać choinkę na bożonarodzeniowym jarmarku, gdzie jest zbyt tłoczno i głośno? Czy można bać się nauki jazdy na łyżwach? Jak powiedzieć prawdę o swoich uczuciach przyjaciółce? Czy istnieje sposób by namówić młodszego brata do porządków we wspólnym pokoju? 

W książce o Marcelince psycholożka Katarzyna Kucewicz w autentyczny sposób pokazuje świat wyjątkowo wrażliwego dziecka, a także wyzwania, które czyhają w pozornie zwyczajnej codzienności. Krótkie opowieści są wsparciem zarówno dla bardzo wrażliwych dzieci, jak i dla ich rodziców czy opiekunów. 

Czytając o Marcelince, dowiecie się, jak wesprzeć ponadprzeciętnie wrażliwe dzieci i jak pomóc im odnaleźć się w pełnej bodźców szkolnej rzeczywistości. Odkryjecie, jak sprawić, by czuły się ze sobą dobrze i umiały czerpać ze swojej wrażliwości. Bo różnorodność jest po prostu ok! 

Polecamy również pierwszy tom przygód Marcelinki wydany przez Wydawnictwo Frajda.
Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców.  

Katarzyna Kucewicz – psycholożka, psychoterapeutka. Autorka książek oraz licznych artykułów w czasopismach psychologicznych i lifestylowych, ekspertka w programach telewizyjnych i radiowych. Od lat przygląda się zagadnieniu wysokiej wrażliwości, pracuje z osobami czującymi za bardzo. Z pasją dzieli się swoją wiedzą psychologiczną na Instagramie: @psycholog_na_insta.

"Marcelinka i świąteczny kołowrotek"

Autor: Katarzyna Kucewicz
Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło
Premiera: 25 października 2023
Opieka redakcyjna: Marta Kowerko-Urbańczyk
Redakcja: Karol Francuzik
Korekta: Aleksandra Deskur
Język oryginału: polski
Twarda oprawa
Format: 205 x 230 mm
Wiek 5+

Patronat medialny nad premiera książki "Marcelinka i świąteczny kołowrotek" objęło Polskie Radio Dzieciom. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

"O kurza twarz". Książka Justyny Bednarek na poprawę humoru

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2022 09:00
Kurza seria to historie przesympatycznej rodziny Ogórków i czterech kur. W drugim tomie pod tytułem "O kurza twarz" możemy jeszcze lepiej poznać rodzinę Ogórków, dowiadując się chociażby, że tacie Ogórkowi humor poprawia cynamon. Autorka książki "O kurza twarz" zdradziła w "Kulturotece" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, co poprawia humor jej samej, a także powiedziała, bez czego nie rusza się w podróż.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z krainy złotych pól" - bajki opowiedziane przez bajarzy i opracowane przez pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2023 15:56
W ramach serii wydawniczej "Z krainy złotych pól" ukazują się i będą się ukazywać kolejne bajki dla dzieci. Cykl obejmuje wiele tematów. - Każdy tom poświęcony będzie innemu województwu, stąd też tomów będzie szesnaście. Na razie mamy dwa, pracujemy nad trzecim - zdradził gość Kulturalnej Strefy - Stwierdziliśmy, że ciekawym rozwiązaniem jest angażowanie autorów opracowań literackich oraz ilustratorów związanych z danym regionem. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"TUTU" - premiera spektaklu najnajowego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 10:20
"TUTU" -   spektakl najnajowy (dla dzieci od 0,5 roku do 4 lat) wyczarowany z tiulu - do oglądania, dotykania, słuchania, doświadczania kolorów podstawowych i pochodnych - barw tkaniny i barw dźwięku. Patronat medialny nad spektaklem objęło Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń