Polskie Radio Dzieciom

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Finał tuż-tuż

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 14:48
Rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do finału 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Eurowizji Junior). W najbliższą niedzielę 26 listopada na scenie Eurowizji Junior zobaczymy 13-letnią Maję Krzyżewską. Polskie Radio Dzieciom spotkało się z finalistką aby porozmawiać o ostatnich przygotowaniach do wielkiego finału. Zapraszamy do słuchania Serwisu Eurowizja Junior na antenie PRD oraz śledzenia naszej strony i mediów społecznościowych.
21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Maja Krzyżewska w studiu Polskiego Radia Dzieciom
21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Maja Krzyżewska w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: PR

Czy Maja Krzyżewska powtórzy wielki sukces Roksany Węgiel z 2018 roku i Viki Gabor z 2019 wygranej w konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, przekonamy się za kilka dni podczas tegorocznego konkursu, który odbędzie się we Francji, w Nicei. Maja wykona piosenkę "I just Need a Friend", stworzoną specjalnie na ten konkurs. 

"Serwisy Eurowizja Junior" na antenie Polskiego Radia Dzieciom zaplanowane są na tydzień poprzedzający wielki finał:

Poniedziałek - "Muzyczne podróże"  - 10:00-11:00 
Wtorek - "Popołudnik" - 15:00-18:00 
Środa - "Poranek" - 7:00-10:00 
Czwartek - "Popołudnik" - 15:00-18:00
Piątek - "Popołudnik" - 15:00-18:00
Niedziela - "Gwiadozbiór" - 15:00-16:00

-->> Rozmowy dostępne są na stronie Polskiego Radia Dzieciom w zakładce Serwis Eurowizja Junior.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to międzynarodowe telewizyjne widowisko muzyczne, w którym uczestniczą państwa należące do Europejskiej Unii Nadawców. Każdego nadawcę reprezentować mogą dzieci w wieku 9 - 14 lat, które wykonają utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku reprezentantka Polski zaśpiewa piosenką pt. "I just Need a Friend" (muzyka: Carla Fernandes, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Piotr Zborowski; tekst: Patryk Kumór, Carla Fernandes, Maria Dzięcielak).

Polska w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci zadebiutowała w Kopenhadze w 2003 roku. Do tej pory wzięła udział w 10. konkursach dwukrotnie je wygrywając. w Ubiegłym roku na eurowizyjnej scenie w Erywaniu, stanęła Laura Bączkiewicz z utworem "To the Moon" zdobywając 10. miejsce.

Polski Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym program telewizyjny "Szansa na Sukces Eurowizja Junior".

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców. 

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Najwieksze przeboje konkursów Eurowizji Junior

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 15:00
Zapraszamy na wakacyjną odsłona Gwiazdozbioru - dzisiaj wybierzemy się w muzyczną podróż po piosenkach związanych z Eurowizją Junior. Posłuchamy zarówno polskich utworów reprezentujących nasz kraj, jak i tych, które zwyciężały.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maja Krzyżewska reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 12:46
W niedzielę, 24 września odbył się finał programu "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023". Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Maja Krzyżewska, która będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2023 w Nicei. O zwycięstwie  zadecydowali widzowie w głosowaniu sms podczas finału na żywo. Patronat medialny nad programem "Szansa na Sukces Eurowizja Junior" objęło Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na pewno dam radę" – Maja Krzyżewska o swoim uczestnictwie w Konkursie Eurowizji Junior 2023

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2023 11:24
Za 2 miesiące bo 26 listopada na scenie Eurowizji Junior zobaczymy 13-letnią Maję Krzyżewską. Maja wykona piosenkę "I just Need a Friend", stworzoną specjalnie na ten konkurs. Jak wspomina eliminacje w programie "Szansa na Sukces. Eurowizja Junior" i czy czuje się gotowa by wystąpić na scenie w Nicei? O tym w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom.
rozwiń zwiń