Polskie Radio Dzieciom

Finał Eurowizja Junior 2023. Świetny występ Mai Krzyżewskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2023 09:42
Zakończył się 21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, w którym uczestniczą przedstawiciele szesnastu państw. Reprezentantka Polski, Maja Krzyżewska, zajęła w nim szóste miejsce!
Maja Krzyżewska podczas występu w Nicei
Maja Krzyżewska podczas występu w Nicei Foto: fb.com/BadzmyRazem.TVP

Decyzją głosujących widzów oraz jury zwyciężyła Francja, której reprezentantka, Zoe Clauzure, otrzymała 228 punktów. Kolejne miejsca zajęli wykonawcy z Hiszpanii (201 pkt.), Armenii (180 pkt.), Wielkiej Brytanii (160 pkt.), Ukrainy (128 pkt.) i Polski (124 pkt.). 

Maja Krzyżewska wystąpiła z utworem "I Just Need a Friend". - Piosenka jest generalnie o przyjaźni i o tym, jak ważne jest mieć przyjaciół wokół siebie – powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom Maja Krzyżewska. – Udział w konkursie Eurowizja Junior jest dla mnie super przygodą, nowym doświadczeniem i spełnieniem marzeń. W ogóle to śpiewam od czwartego roku życia więc jak byłam malutka to z podziwem patrzyłam na polskie reprezentantki i też marzyłam, żeby stanąć na tej scenie, no i marzenia się spełniają! – przyznała Maja.

Maja przyznała w rozmowie, że od lat marzyła o zwiedzaniu Francji. Teraz jej marzenie się spełni. - Miejsce, w którym żyję, to jest mój koniec świata. W mojej Szeszupce mieszka praktycznie tyle osób, ile reprezentantów na Eurowizji bo reprezentantów jest szesnastu, a u mnie mieszka siedemnaście osób i wszyscy jesteśmy jak rodzina - mówiła. - Moim największym marzeniem od dziecka było zwiedzić Francję i ono się spełnia, jestem podekscytowana. Chciałabym jeszcze odwiedzić Tajlandię, widziałam ją na zdjęciach, bardzo mi się tam podoba - dodała Maja. 

Posłuchaj
05:15 [i] Maja Krzyżewska o JESC 2023.mp3 Maja Krzyżewska o przygotowaniach do Konkursu Eurowizja Junior. Rozmowa w Polskim Radiu Dzieciom_24.11.2023.

Na pytanie Marty Powałowskiej, autorki Serwisu Eurowizja Junior w PRD o to, jak będzie wyglądał jej eurowizyjny występ odpowiedziała, że nie chciałaby tego zdradzać, ale z pewnością będzie inny, przepiękny i pełen emocji ponieważ pokazane zostaną jej prywatne zdjęcia. Maja Krzyżewska zapytana p przygotowania do wielkiego finału powiedziała, że to był to bardzo intensywny czas ponieważ codziennie miała lekcje trenerką wokalną. – ćwiczyłam śpiew, mój angielski i z całą produkcją omawialiśmy cały występ. Miałam ćwiczenie choreografii, nawet ćwiczenie takich właśnie wywiadów po angielsku albo po polsku, więc to był bardzo intensywny czas. 

- Jest to dla mnie po prostu cudowne przeżycie i nawet trochę mi szkoda, że już 26 listopada jest Eurowizja Junior. A głosować można już od piątku i można głosować na reprezentanta swojego kraju - podsumowała młoda artystka.

Podczas finału w Nicei Maja wykonała piosenkę "I just Need a Friend", stworzoną specjalnie na ten konkurs.

Maja Krzyżewska w studiu Polskiego Radia Dzieciom Maja Krzyżewska w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

Zobacz także
Czytaj także

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Finał tuż-tuż

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2023 14:48
Rozpoczęliśmy wielkie odliczanie do finału 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (Eurowizji Junior). W najbliższą niedzielę 26 listopada na scenie Eurowizji Junior zobaczymy 13-letnią Maję Krzyżewską. Polskie Radio Dzieciom spotkało się z finalistką aby porozmawiać o ostatnich przygotowaniach do wielkiego finału. Zapraszamy do słuchania Serwisu Eurowizja Junior na antenie PRD oraz śledzenia naszej strony i mediów społecznościowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eurowizja Junior. Maja Krzyżewska w Polskim Radiu Dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2023 13:00
- Kiedy zgłaszałam się na castingi programu "Szansa na sukces", na nic się nie nastawiałam, stwierdziłyśmy z mamą, że po prostu tam pojedziemy, będzie to fajna przygoda, jak się uda, to będzie super, jak nie, to nic, spróbujemy za rok. A dla mnie największym plusem było to, że miałam spotkać się z moją przyjaciółką z programu "The Voice Kids". Podchodziłam do tego na luzie - mówiła Maja Krzyżewska, która rozmawiała z Martą Powałowską.
rozwiń zwiń