X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Wyprawa do dżungli

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 14:00
Majorka, Wyspy Kanaryjskie czy Kreta, dla jednych wydają się odległym marzeniem, dla innych… banałem.
Audio
  • 13.12.2015 Borneo (Dziecko w drodze/Polskie Radio Dzieciom)
Wyprawa do dżungli
Foto: Rod Waddington photo on flickr

Borneo to tropikalna wyspa, leżąca na równiku, na Morzu Południowo-Chińskim, politycznie podzielona pomiędzy Malezję, Indonezję i Sułtanat Brunei. Jest trzecią największą wyspą Świata po Grenlandii i Nowej Gwinei, ponad dwukrotnie większa od powierzchni Polski. Wybrali się tam podróżnicy: Agnieszka i Przemek Jastrzębscy, którzy prowadzą bloga: nie-badz-taki-wez-dzieciaki.blogspot.com.

A więc zabrali dzieciaki, swoich dwóch synów (8 i 11 lat) i polecieli. Nie interesowała ich jednak wersja all inclusive, z hotelem przy samej plaży. Tuż przed wyjazdem zaplanowali, że zamierzają chodzić po dżungli, pływać pirogą strumieniami, których nie ma na mapach, podglądać orangutany i spać w hamakach pod rozgwieżdżonym niebem. Niedawno wrócili, cali i zdrowi, z tej egzotycznej wyprawy. W najbliższym odcinku audycji „Dziecko w drodze” opowiedzą jak udała się ich wyprawa. A udała się znakomicie, może dlatego, że całkiem nieprzypadkowo Przemek jest geografem i organizatorem wypraw w tropiki. A dzieci?

Chłopcy zmężnieli i zrobili się w czasie wyprawy bardziej samodzielni. Potrafili sami rozłożyć obóz, nosili swoje plecaki i rozmawiali z malezyjskimi rówieśnikami po angielsku. Julek (starszy) zachwycał się przyrodą, poznawał i zapisywał wszystkie gatunki zwierząt, na które się natknęli w deszczowym lesie równikowym. Bardziej żywiołowy, Karol grał w piłkę z miejscowymi chłopakami i dziwił się, że w środku tropikalnej puszczy wołają na niego „Lewandowski”.

Miesiąc wakacji minął niepostrzeżenie, a od tego czasu, chłopcy nie mogą się doczekać kolejnej wyprawy. Uwielbiają też wodzić palcem po mapie i planować następne wielkie przygody.

Zapytamy więc podróżującą rodzinę, o to jak się do takiej wyprawy przygotować, jak ją zorganizować, jak się na miejscu zachowywać, co można zobaczyć, przeżyć i – to przecież też ważne – ile to kosztuje. Tu możemy zdradzić, że całość miesięcznego wyjazdu (w tym wizyta w Singapurze i Pekinie) zamknęła się kwotą 20 tys zł, czyli 5 tys. zł na osobę. 

 

O audycji: "Dziecko w drodze" to barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwartowie.

 

Zapraszamy na audycję "Dziecko w drodze" w niedzielę w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w niedzielę, 13 grudnia!

 

Zobacz także