X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Dwujęzyczności w podróży

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 21:11
W audycji rozmowa z logopedą Mariolą Pacholarz o dwujęzyczności w podróży. Jak się przydaje i jak ją osiągnąć? Czy można wychować naprawdę dwujęzyczne dziecko mieszkając w Polsce?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Mariola Pacholarz

A czy dzieci z mieszanych związków polsko-angielskich i mieszkające w Anglii mogą mówić i myśleć płynnie po polsku?

Nasz gość, Mariola Pacholarz jest także matką dwujęzycznych chłopców i dyrektorem polskiej szkoły w Liverpoolu.

Posłuchaj
56:00 Dzieci_AAC 2021_05_15-21-03-16_DWD_.mp3 15.05.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dziecko w drodze)

Data emisji: 15.05.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Dziecko w drodze"  w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 21.00

"Dziecko w drodze" - barwny i bardzo praktyczny poradnik globtroterów, którzy podróżują z małym dzieckiem. Audycja składa się z trzech części. W pierwszej prowadzący opowiadają o miejscu, w którym byli i o przygodach, które im się przytrafiły. W drugiej, pojawia się gość - zazwyczaj jest to ekspert z danego kierunku lub kraju. Z trzeciej część audycji dowiecie się, jak i za ile można pojechać w dane miejsce, co koniecznie trzeba pokazać swoim Pociechom, co zjeść, jakie pamiątki kupić, i czego się wystrzegać. Zapraszają Magda i Sergiusz Pinkwart.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

5 pomysłów na majówkę w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 21:11
To już druga z kolei "trudna" majówka, ale tym bardziej chce się wyskoczyć gdzieś, choć na jeden dzień. W pierwszomajowej audycji "Dziecko w drodze" Magda i Sergiusz Pinkwart proponują pięć pomysłów na majówkowy wyskok na południu, północy, wschodzie, zachodzie i w centrum Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norwegia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 21:11
Fiordy i wikingowie? A może łososie i renifery. Norwegia może się także kojarzyć z trollami lub Pokojową Nagrodą Nobla. W dzisiejszej audycji więcej skojarzeń i opowieści!
rozwiń zwiń