X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Operowy podwieczorek muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 13:35
Filip Karocki Królik uwielbia śpiewać. Wreszcie się też doczekał właściwego tematu audycji. Wraz ze swoim kompanem Leopoldem, rozmawiali o muzyce i śpiewaniu. Taki rodzaj śpiewu usłyszeć można w niezwykłym miejscu jakim jest opera. Do tej ważnej rozmowy zaprosili jedną z najlepszych polskich śpiewaczek operowych Justynę Reczeniedi.
Das Warschauer Nationaltheater
Das Warschauer NationaltheaterFoto: PAP/Piotr Nowak

Czy można się przekonać do opery? Oczywiście! I zawsze można wziąć przykład … z niemowlaków. Bo to one - jak mówi gość "Podwieczorka" - najbardziej kochają operę! Tak ją kochają, że podczas słuchania śpiewu klasycznego potrafią się wyciszyć i zasnąć. - Wysokie dźwięki kojąco wpływają na dzieci, które koncentrują się na muzyce i odbierają je w sposób magiczny - zauważa gość audycji. 


Posłuchaj
56:56 podwieczorek 10.09.mp3 Kim jest śpiewak operowy? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_10.09.2020.

 

Czy jest piosenkarzem, czy nie? Co to jest “koloratura” której używa się do śpiewu klasycznego? Czym jest staccato? Jak i gdzie można się uczyć się śpiewu? Wszystkiego dowiecie się słuchając podwieczorka.
Justyna Reczeniedi jest śpiewaczką (sopran liryczno-koloraturowy), skrzypaczką, polonistką i doktorem sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Była ostatnią uczennicą legendarnej Bogny Sokorskiej - "Słowika Warszawy". Od 2004 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Justyna Reczeniedi
Data emisji: 10.09.2020
Godz. emisji: 18.00

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także

Czytaj także

Lew i Królik odkrywają najciekawsze tajemnice astronomii

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:00
Mikołaj Kopernik był astronomem, któremu zawdzięczamy odkrycie, że Ziemia krąży wokół Słońca. Były różne pomysły, wyobrażano sobie, że Ziemia stoi na ogromnych żółwiach. Potem obserwując niebo zdano sobie sprawę z tego, że Ziemia jest większa niż początkowo myślano i wykluczono różne wcześniejsze koncepcje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lew i Królik uczą się śpiewać operę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 11:00
Śpiewak operowy nie potrzebuje na scenie mikrofonu. Śpiewa bowiem głosem nośnym, który brzmi tak, że dobrze słychać go na całej widowni. Lew i Królik bardzo chcieli nauczyć się takiego śpiewu i czym prędzej zaprosili do studia prawdziwą śpiewaczkę operową. Posłuchajcie jak zabrzmiała ta niezwykła lekcja śpiewu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lew i Królik ćwiczą poprawną wymowę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:13
Miło jest spotkać kogoś z kim można podzielić się opinią o czymś co nas fascynuje, czym lubimy się zajmować. Rozmowy są ważne również w radiu, które w dużej części składa się właśnie z rozmów. A żeby te nasze rozmowy w radiu dobrze brzmiały, trzeba wyraźnie wypowiadać słowa. Jak to robią nasi radiowi bohaterowie Lew i Królik?
rozwiń zwiń