X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Lew i Królik uczą się śpiewać operę

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 11:00
Śpiewak operowy nie potrzebuje na scenie mikrofonu. Śpiewa bowiem głosem nośnym, który brzmi tak, że dobrze słychać go na całej widowni. Lew i Królik bardzo chcieli nauczyć się takiego śpiewu i czym prędzej zaprosili do studia prawdziwą śpiewaczkę operową. Posłuchajcie jak zabrzmiała ta niezwykła lekcja śpiewu.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o operze dla najmłodszych. (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Gościem w Podwieczorku z Filipem i Leopoldem była Justyna Reczeniedi, polska śpiewaczka, skrzypaczka, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Opowiedziała o tym jak długo należy się uczyć by móc śpiewać opery i o tym czym jest opera. Spotkanie to zaowocowało także lekcją nauki śpiewu. 

Śpiew operowy może mieć dobry wpływ nie tylko na dorosłych odbiorców, ale także na tych najmłodszych. Dowiedzieliśmy się o tym przysłuchując się rozmowom o autorskim projekcie Pani Justyny, która opowiedziała o swoim autorskim projekcie skierowanym do małych dzieci i pań spodziewających się dziecka "Baby Opera".

Audycję prowadzi Janusz Zadura.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00. 

jo

Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także

Czytaj także

Lew i Królik kierowcami wyścigowymi

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:30
Lew i Królik postanowili przygotować się do wiosennych przejażdżek. Zastanawiali się czy są już dostatecznie duzi, aby samodzielnie przemierzać drogi na rowerze. Czy wybierając się na ścieżkę rowerową muszą koniecznie włożyć kask, a także czy powinni mieć kartę rowerową i odblaski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lew i Królik odkrywają najciekawsze tajemnice astronomii

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:00
Mikołaj Kopernik był astronomem, któremu zawdzięczamy odkrycie, że Ziemia krąży wokół Słońca. Były różne pomysły, wyobrażano sobie, że Ziemia stoi na ogromnych żółwiach. Potem obserwując niebo zdano sobie sprawę z tego, że Ziemia jest większa niż początkowo myślano i wykluczono różne wcześniejsze koncepcje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lew i Królik zasłuchani w opowieściach wilka morskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 12:00
Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedził najprawdziwszy na świecie wilk morski i żeglarz, który opowiedział wiele morskich opowieści. 
rozwiń zwiń