X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Podlasie. Piękno i spokój na krańcu Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 18:41
Słynny polski językoznawca, autor monumentalnego Słownika języka polskiego Bogumił Samuel Linde pisał, że nazwa "Podlasie" wywodzi pochodzenie nazwy od położenia: "jako kraj bliski lasów podlesiem nazywany". Niektórzy badacze twierdzą z kolei, że nazwa Podlasie nie powstała od lasów, jak nazwa Polesie, ale od Lachów (nazwa plemienia), przy granicy których ciągnęło się Podlasie.
Podlasie
PodlasieFoto: Shuttrstock/Nowaczyk

Jak było naprawdę, nie do końca wiadomo, jednak dla nas ważne jest, że Podlasie to całkiem inny świat. W niezwykłej krainie, pełnej spokoju, ciszy i dobrych ludzi. 

Posłuchaj
50:07 Dzieci_AAC 2020_10_19-17-59-39 (1).mp3 Podlasie. Piękno i spokój na krańcu Polski (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_19.10.2020.

To właśnie o niej Filip i Leopold rozmawiali z Michałem Obryckim - podróżnikiem i himalaistą, który właśnie tam, na Podlasiu, mieszka. Jak sam mówił - jeśli mówić o kulturze Podlasia, to jest ona taką piękną mieszanką różnych wpływów, jakby "sałatką" zrobioną z różnych kultur. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o tej niezwykłej krainie, o jej wspaniałej przyrodzie i o kulturze.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Michał Obrycki
Data emisji: 19.10.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Czym jest symbioza i jak w nią wejść

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 19:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można dokarmiać leśne zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 23:14
Dlaczego zimą trzeba być cicho w lesie? Dlatego, że jest to czas, kiedy rodzą się małe niedźwiadki. Wypłoszenie niedźwiedzicy z takiej gawry może spowodować, że wybudzi się z zimowego letargu i uciekając przed hałasem zostawi swojego malucha. Czy można samemu dokarmiać leśne zwierzęta? 
rozwiń zwiń