Polskie Radio Dzieciom

Co się może wydarzyć w piątek 13-go?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 13:00
W piątek, 13-go w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" rozmawialiśmy o magii. O pechu i szczęściu, o trzynastkach i piątkach. Do tej rozmowy Lew i Królik zaprosili filozofa.
Wiele osób widząc czarnego kota, stara się go omijać
Wiele osób widząc czarnego kota, stara się go omijaćFoto: DavidTB/shutterstock

- Jeżeli nastawimy się na to, że dzień, który rozpoczynamy, będzie miły, to może tak się stanie, albo nie, ale łatwiej będzie nam przyjmować rzeczywistość - przekonywał gość Polskiego Radia Dzieciom Wiktor Piotrowski.

Posłuchaj
51:58 Dzieci_AAC 2020_11_13-17-59-58.mp3 Czy piątek 13-go może być pechowym dniem? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_13.11.2020.

Pech to jedno, ale co z magią? Słuchając tej audycji dowiecie się też, czy krasnoludki, smerfy i inne wymyślone zwierzaki oraz Święty Mikołaj - istnieją naprawdę. Czy może są tylko wyimaginowane. I co to właściwie znaczy.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Wiktor Piotrowski
Data emisji: 13.11.2020
Godz. emisji: 18.00

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


Zobacz także
Czytaj także

Lew i Królik ćwiczą poprawną wymowę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 13:13
Miło jest spotkać kogoś z kim można podzielić się opinią o czymś co nas fascynuje, czym lubimy się zajmować. Rozmowy są ważne również w radiu, które w dużej części składa się właśnie z rozmów. A żeby te nasze rozmowy w radiu dobrze brzmiały, trzeba wyraźnie wypowiadać słowa. Jak to robią nasi radiowi bohaterowie Lew i Królik?
rozwiń zwiń
Czytaj także

O, Kurdybanek… Ziołolecznictwo króla Jana III

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 14:01
Zanim wymyślono lekarstwa w postaci pastylek i pigułek, to przez setki lat leczyliśmy się ziołami. Zioła się parzyło i piło zrobiony z nich napar, albo po prostu przykładało do skóry. Czasem to wystarczyło, żeby łagodzić objawy różnych dolegliwości. Zazwyczaj ziołolecznictwem parali się ludzie prości, ale zdarzało się też, że niektóre rośliny można było znaleźć na stołach królewskich.
rozwiń zwiń