X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Barwy jesieni i melodie wypełnione szarugą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:03
W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" było jesienno-zimowo, radośnie i przy muzyce klasycznej. - Kiedy liście na drzewach pięknie żółkną, robią się wielobarwne - pomarańczowe, żółte. O tym, że jesień ma wiele kolorów przekonywał Wojciech Appel, dziennikarz muzyczny z którym Filip i Leopold rozmawiali o utworach, mówiących o jesieni.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Syda Productions

Posłuchaj
59:15 Dzieci_AAC 2020_11_23-17-58-56.mp3 Barwy jesieni i melodie wypełnione szarugą (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_23.11.2020.


Wsłuchaliśmy się w melodie wypełnione szarugą, deszczem i kolorami - takie jak choćby wspaniała "Jesień" Antonio Vivaldiego. A ponieważ jesień już wkrótce zmieni się w zimę - tak było i w naszym "Podwieczorku" - radiowo-podwieczorkowa jesień mimozami zaczęła się z Czesławem Niemenem, z Czerwonymi Gitarami przeszła przez park, aby w piosence Majki Jeżowskiej pojawić się na ulicy Śnieżynkowej.

Posłuchajcie jesieni razem z nami.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Wojciech Appel
Data emisji: 23.11.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także

Czytaj także

Dolina Muminków w listopadzie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 20:40
Dawno, dawno temu, Muminki, fińskie trolle, żyły kiedyś za piecami kaflowymi. A czytelnicy książek Tove Jansson spotykają te stworzenia, kiedy Muminek (no i Mama Muminka) idą szukać suchego miejsca do zamieszkania - tak o historii całej gromady uroczych bohaterów opowiadała w Polskim Radiu Dzieciom Emilia Kowalska, autorka bloga obibooki.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na rowerze przez Biebrzański Park Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:15
Czy da się na rowerze odwiedzić wszystkie polskie parki narodowe ? Takie zadanie wyznaczył sobie leśnik, cyklista i wielki miłośnik przyrody i zwierząt - Bartosz Popczyński. Leopold i Filip wypytali go o kolejną rowerowo-przyrodniczą wyprawę do największego z 23. parków - Biebrzańskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej fascynujące zakątki Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:00
Schron w którym może zmieścić się cały pociąg, Podlasie z pysznymi wędlinami, cmentarz tatarski czy muzeum brudu. Lew i Królik zaprosili do rozmowy w Polskim Radiu Dzieciom podróżnika, który doskonale zna zarówno popularne atrakcje turystyczne, jak i nieznane zakamarki, które warto oznaczyć na mapie, planując podróże po Polsce.
rozwiń zwiń