X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czym różni się pacynka od kukiełki?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 19:00
Tego jeszcze nie było. Ale ostatnio Filip i Leopold zaprosili do radia Misia, Margolcię i inne telewizyjne zwierzaki. No i tego, kto to wszystko wymyślił.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Konrad Czarkowski

Gościem "Podwieczorka" był Konrad Czarkowski zajmujący się lalkarstwem. I to właśnie wykonane przez niego lalki występują w TVP ABC. I tym właśnie sposobem w radiu zagościło choć trochę telewizji. 

Posłuchaj
54:13 Dzieci_AAC 2020_11_25-17-59-25.mp3 Czym różni się pacynka od kukiełki? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_25.11.2020.

Przyjaciele Misia i Margolci mają do dyspozycji w swoich programach ogród, łazienkę i kuchnię. Czy ogród i kuchnia są prawdziwe? Jak się w takich miejscach animuje - porusza lalkami, żeby żyły swoim życiem i zachwycały młodych widzów? - Są pewne tajemnice produkcji takich programów - zdradził gość "Podwieczorka". Chcecie je poznać?

Czym się różni pacynka od kukiełki, od marionetki i jawajki? Z którymi lalkami najtrudniej się pracuje? Posłuchajcie audycji.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Konrad Czarkowski
Data emisji: 25.11.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


Zobacz także

Czytaj także

Barwy jesieni i melodie wypełnione szarugą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:03
W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" było jesienno-zimowo, radośnie i przy muzyce klasycznej. - Kiedy liście na drzewach pięknie żółkną, robią się wielobarwne - pomarańczowe, żółte. O tym, że jesień ma wiele kolorów przekonywał Wojciech Appel, dziennikarz muzyczny z którym Filip i Leopold rozmawiali o utworach, mówiących o jesieni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 lat wstecz. Podróż w muzyczną przeszłość swingu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 22:13
Siostry Andrews i The Puppini Sisters - te dwa tria wokalne dzieli ponad pięćdziesiąt lat dwudziestowiecznej historii. Łączy je swing - gatunek jazzu, który powstał w USA w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Przyjęty ciepło przez słuchaczy w Ameryce, zyskał uznanie na całym świecie. I grany jest do dziś. Hołd artystyczny temu gatunkowi muzyki złożyli nawet twórcy rewelacyjnego filmu animowanego "Trio z Belleville" - tytułowe "trio" to grupa zamaszystych śpiewających staruszek, kołyszących się w rytm śpiewanego swingu.
rozwiń zwiń