X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

100 lat wstecz. Podróż w muzyczną przeszłość swingu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 22:13
Siostry Andrews i The Puppini Sisters - te dwa tria wokalne dzieli ponad pięćdziesiąt lat dwudziestowiecznej historii. Łączy je swing - gatunek jazzu, który powstał w USA w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Przyjęty ciepło przez słuchaczy w Ameryce, zyskał uznanie na całym świecie. I grany jest do dziś. Hołd artystyczny temu gatunkowi muzyki złożyli nawet twórcy rewelacyjnego filmu animowanego "Trio z Belleville" - tytułowe "trio" to grupa zamaszystych śpiewających staruszek, kołyszących się w rytm śpiewanego swingu.

Posłuchaj
55:13 Dzieci_AAC 2020_11_24-17-59-57.mp3 100 lat wstecz. Podróż w muzyczną przeszłość swingu (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_24.11.2020.

 

- Swing to muzyka na wszelkie smutki - przekonywał gość "Podwieczorka", dziennikarka muzyczna Anna Will, która z Filipem i Leopoldem rozmawiała o muzyce retro - lat 20 i 30 ubiegłego wieku. - Ta muzyka rozgania deszczowe chmury. A styl "retro" to gatunek, który nawiązuje do przeszłości. Do zachowań i mody, które dawno temu były bardzo popularne - tłumaczyła dziennikarka.
Zapraszamy dzieci i rodziców do posłuchania swingu i rozhuśtania się tej muzyce.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość: Anna Will
Data emisji: 24.11.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!Zobacz także

Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barwy jesieni i melodie wypełnione szarugą

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 13:03
W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" było jesienno-zimowo, radośnie i przy muzyce klasycznej. - Kiedy liście na drzewach pięknie żółkną, robią się wielobarwne - pomarańczowe, żółte. O tym, że jesień ma wiele kolorów przekonywał Wojciech Appel, dziennikarz muzyczny z którym Filip i Leopold rozmawiali o utworach, mówiących o jesieni.
rozwiń zwiń