Polskie Radio Dzieciom

Bieszczady! Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński...

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2020 08:00
Góry, lasy i całkiem sporo zwierząt, a wśród nich wilki i niedźwiedzie... więc może by tak rzucić wszystko i pojechać w końcu w te Bieszczady? Tarnica, Szeroki Wierch, Przysłup Caryński... kto nie miał takich marzeń! Czasem nawet myślą o tym radiowe zwierzaki. Lew i Królik tak za tymi górami zatęsknili, że do bieszczadzkiej rozmowy zaprosili podróżniczkę Zofię Nowaczyk.
Bieszczady
Bieszczady Foto: Zofia Nowaczyk

Mówi się o tych górach, że to pusta kraina, w której rzadko się ludzi spotyka. Czy tak jest rzeczywiście? - Żeby tak było, trzeba pojechać tam poza sezonem - przekonuje gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom. - W tym roku na tych ciekawszych szlakach nie dało się przejść tak, żeby nie spotkać ludzi. - dodała podróżniczka.

Posłuchaj
56:26 Dzieci_AAC 2020_12_16-17-59-23.mp3 Bieszczady! Pusta kraina? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_16.12.2020. 

To góry, które są piękne i latem, i jesienią, a nawet teraz - kiedy na połoninach śnieg już niestety topnieje, a nieliczni w grudniu wędrowcy muszą chodzić po błocie. Można się jednak zastanawiać którą dróżką tam pójść, żeby i w błocie było ciekawie. My możemy wam zdradzić - że każdą. Ale dla pani Zofii najfajniejsze górskie miejsca to takie na uboczu, gdzie ma się wrażenie, że wielu ludzi tam nie ma. Czy są jeszcze takie na mapie Bieszczad? Posłuchajcie. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Gość:  Zofia Nowaczyk
Data emisji: 16.12.2020
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz także
Czytaj także

Na rowerze przez Biebrzański Park Narodowy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:15
Czy da się na rowerze odwiedzić wszystkie polskie parki narodowe ? Takie zadanie wyznaczył sobie leśnik, cyklista i wielki miłośnik przyrody i zwierząt - Bartosz Popczyński. Leopold i Filip wypytali go o kolejną rowerowo-przyrodniczą wyprawę do największego z 23. parków - Biebrzańskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najbardziej fascynujące zakątki Polski

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 08:00
Schron w którym może zmieścić się cały pociąg, Podlasie z pysznymi wędlinami, cmentarz tatarski czy muzeum brudu. Lew i Królik zaprosili do rozmowy w Polskim Radiu Dzieciom podróżnika, który doskonale zna zarówno popularne atrakcje turystyczne, jak i nieznane zakamarki, które warto oznaczyć na mapie, planując podróże po Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze miasto świata to?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 01:13
"...państwo tworzy się dlatego, że żaden z nas nie jest samowystarczalny, tylko mu potrzeba wielu innych... "- pisał już tysiące lat temu w swoich dziełach filozof grecki, Platon. Myślał tak: "Zaplanujmy idealne państwo, w którym ludzie będą doskonale znali swoje obowiązki, swoje powinności i będzie to wszystko doskonale funkcjonowało" - opowiadała w "Podwieczorku…" Anna Pięcińska, która jest instruktorem żeglarstwa i kapitanem jachtowym z dyplomem filologa i historyka sztuki.
rozwiń zwiń