!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Zimowe zabawy naszych dziadków

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 08:00
Zima w pełni, a ferie się skończyły, więc większość dzieci mieszkających w mieście czy we wsi, siedzi już z książkami w rękach albo przed ekranami komputerów i uczestniczy w zdalnych zajęciach szkolnych. A jak dawniej dzieci spędzały zimowy czas?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" zapraszamy do wysłuchania opowieści o zimie na dawnej wsi. Nasi bohaterowie rozmawiali o tym z prof. Sławomirem Kalinowskim z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.


Posłuchaj
50:04 Dzieci_AAC 2021_01_26-17-58-59 (1).mp3 A jak dawniej dzieci spędzały zimowy czas? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_26.01.2021.

 

Jak więc na dawnej wsi dzieci spędzały czas zimą? - Kiedyś było więcej śniegu i chłodniej, stawy łatwiej zamarzały, było można się troszeczkę poślizgać, ale nie wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w tych zabawach - opowiadał gość “Podwieczorka”.
Czemu część dzieci nie mogła zimą wychodzić na dwór? Wyobraźcie sobie, że niektóre wiejskie dzieci n nie miały butów - i całą zimę musiały spędzać w domu.
Posłuchajcie o tych zimowych, dawnych - niedawnych, a tak innych czasach na polskiej wsi.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Sławomir Kalinowski/PAN
Data emisji: 26.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także
Czytaj także

Hokej na trawie sportem dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 15:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

O najwyższych szczytach siedmiu kontynentów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 19:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co zrobić aby podróż rodzinna była tania

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:00
rozwiń zwiń