X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Tanecznym krokiem przez życie. Rozmowa z tancerką

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 15:36
Taniec to forma sztuki, która jak każda inna daje możliwość wyrażenia siebie. Tańczyć może każdy, jednak nie wszystkim odpowiadać będzie ta sama technika. Aby znaleźć swój własny styl, najlepiej zapisać się na zajęcia i wypróbować kilka rodzajów tańca lub posłuchać Marii Foryś, która jako tancerka i choreografka poruszyła ten temat w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: CroMary/shutterstock.com

Technik tańca jest wiele. Wśród chłopców popularny jest energiczny hip-hop albo breakdance, który charakteryzuje się m.in. wykonywaniem figur na głowie lub w powietrzu. Z kolei, aby tańczyć taniec towarzyski wymagany jest partner lub partnerka. Stylem, który umożliwia większą swobodę jest taniec współczesny, natomiast w balecie bardzo ważne jest dbanie o szczegóły. Nie można oczywiście zapomnieć także o tańcach ludowych, takich jak np. krakowiak lub oberek. 

Posłuchaj
58:29 2021_04_13 18_00_02_RadioDzieciom_Podwieczorek.mp3 Tanecznym krokiem przez życie/Podwieczorek z Filipem i Leopoldem 13 kwietnia godz. 18:00

Niezależnie od tego jaki styl wybierzemy, bardzo ważna jest praca nad koordynacją ruchową i utrzymaniem równowagi. Pomóc w tym mogą treningi przy drążku, podczas gdy ćwiczenia z rytmiki polepszą słuch i ułatwią tańczenie do rytmu. Aby tancerzom nie przytrafiła się kontuzja, przed zajęciami muszą się odpowiednio rozgrzać, a zaraz po nich rozciągnąć.

Naukę tańca można rozpocząć tak naprawdę już od momentu, kiedy człowiek nauczy się chodzić. Taki wysiłek fizyczne z pewnością przyniesie wiele radości nie tylko dzieciom, ale również rodzicom oraz pomoże w pracy nad kondycją fizyczną.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Maria Foryś
Data emisji: 13.04.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

 

Zobacz więcej na temat: Podwieczorek z Filipem i Leopoldem
Zobacz także

Czytaj także

Od dziecięcych autek do sportowej jazdy samochodem

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 17:59
Do kategorii sportowych nie zaliczamy jedynie powszechnie znanych aktywności fizycznych i sportów zespołowych, ale także dyscypliny, w których wykorzystuje się pojazdy silnikowe. Tak więc pod hasłem motorsportu kryją się m.in. wyścigi motocyklowe, off road czy drift. Co więcej, sport ten jest popularny także wśród dziewczyn, o czym najlepiej przekonuje Karolina Pilarczyk, mistrzyni driftingu oraz gość Podwieczorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banjo - instrument ze strunami ale nie gitara

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 12:00
Gra na instrumentach muzycznych dobrze wpływa na rozwój dziecka, gdyż rozwija jego zdolności manualne oraz pamięć. Rodzice bądź ich pociechy często decydują, aby naukę rozpocząć od gry na fortepianie, skrzypcach lub gitarze. Niemniej jednak, wśród bogatego wachlarza instrumentów możemy znaleźć także mniej oczywiste modele, jak np. banjo, o którym w Podwieczorku opowiedział muzyk Piotr Bułas.
rozwiń zwiń