!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Zimowe zabawy naszych dziadków

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 08:00
Zima w pełni, a ferie się skończyły, więc większość dzieci mieszkających w mieście czy we wsi, siedzi już z książkami w rękach albo przed ekranami komputerów i uczestniczy w zdalnych zajęciach szkolnych. A jak dawniej dzieci spędzały zimowy czas?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" zapraszamy do wysłuchania opowieści o zimie na dawnej wsi. Nasi bohaterowie rozmawiali o tym z prof. Sławomirem Kalinowskim z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.


Posłuchaj
50:04 Dzieci_AAC 2021_01_26-17-58-59 (1).mp3 A jak dawniej dzieci spędzały zimowy czas? (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)_26.01.2021.

 

Jak więc na dawnej wsi dzieci spędzały czas zimą? - Kiedyś było więcej śniegu i chłodniej, stawy łatwiej zamarzały, było można się troszeczkę poślizgać, ale nie wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w tych zabawach - opowiadał gość “Podwieczorka”.
Czemu część dzieci nie mogła zimą wychodzić na dwór? Wyobraźcie sobie, że niektóre wiejskie dzieci n nie miały butów - i całą zimę musiały spędzać w domu.
Posłuchajcie o tych zimowych, dawnych - niedawnych, a tak innych czasach na polskiej wsi.

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00.
Prowadzi: Janusz Zadura
Gość: Sławomir Kalinowski/PAN
Data emisji: 26.01.2021
Godz. emisji: 18.00.

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Zobacz także
Czytaj także

Hokej na trawie sportem dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 15:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

O najwyższych szczytach siedmiu kontynentów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 19:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co zrobić aby podróż rodzinna była tania

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 13:00
rozwiń zwiń