Polskie Radio Dzieciom

Czas na grilla z Misiem Michasiem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2023 10:18
Aby było zdrowo, nie należy spieszyć się z przygotowywaniem jedzenia ani w trakcie spożywania posiłku. Fast food nieco temu przeczy, bo z założenia jest to jedzenie, na które nie trzeba długo czekać i można się nim szybko najeść, bo zwykle ma w sobie dużą dawkę tłuszczu i cukru. Jego przeciwieństwem jest slow food, czyli żywność mało przetworzona, przygotowywana w sposób tradycyjny, którą można się delektować.  
Kto nie lubi spędzić ciepłego dnia wraz ze znajomymi, zajadając się gorącymi kiełbaskami czy innymi przysmakami prosto z rusztu?
Kto nie lubi spędzić ciepłego dnia wraz ze znajomymi, zajadając się gorącymi kiełbaskami czy innymi przysmakami prosto z rusztu? Foto: Shutterstock.com/Alexander Raths

Skąd się wzięło grillowanie?

Grillowanie, czyli smażenie żywności na ruszcie umieszczonym nad źródłem ciepła znane jest od czasów prehistorycznych, kiedy człowiek nie znał innych metod termicznego przetwarzania żywności ani naczyń żaroodpornych. Takie grillowanie, które znamy obecnie, stało się modne w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku w USA, kiedy klasa średnia zaczęła masowo wyjeżdżać poza miasto, żeby tam spędzać czas wolny od pracy. 

Posłuchaj
59:28 2023_05_01 11_00_01_RadioDzieciom_Mis_Michas.mp3 Czas na grilla z Misiem Michasiem_Leszek i Miś Michaś 1 maja

George Steven, spawacz w pewnej firmie był niezadowolony z płaskich, nieosłoniętych od wiatru grilli i pomyślał, że lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby taki ruszt umieścić w stalowej półkuli z przykrywką i dospawać do tego trzy stalowe nogi. Tak powstał tradycyjny półkolisty grill.

Jeśli jesteście ciekawi, co Leszek i Miś Michaś wrzucili na ruszt, koniecznie posłuchajcie załączonej audycji!

Audycja: Leszek i Miś Michaś
Prowadzi: Leszek Filipowicz
Data emisji: 1.05.2023
Godzina emisji: 21:00

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz więcej na temat: Miś Michaś grill czas wolny
Zobacz także
Czytaj także

Leszek i mis Michaś w poszukiwaniu tęczy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 14:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż w poszukiwaniu starych statków

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 08:00
Pewnego wiosennego dnia, Leszek i Miś Michaś postanowili wyruszyć w rejs. Chcieli poznać najpiękniejsze miasta portowe naszego kontynentu.
rozwiń zwiń