X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W "Popołudniku" lekcja historii z udziałem dzieci

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 12:00
W „Popołudniku Polskiego Radia dzieciom” mówiliśmy o Konstytucji 3 maja, uchwalonej w 1791 roku. Była ona drugą, nowożytną konstytucją na świecie i pierwszą w Europie. Wyprzedziła ją jedynie konstytucja amerykańska z 1787 roku.
Audio
  • W „Popołudniku” Polskiego Radia Dzieciom rozmowy dzieci o Konstytucji 3 maja. Posłuchaj czym jest konstytucja, trójpodział władzy i ustawa zasadnicza, a także realia historyczne czasów powstania Konstytucji, ówczesne zwyczaje Polaków ich sposób życia. Audycję prowadził Zbyszek Kozłowski.
Królewska Katedra na Wawelu
Królewska Katedra na WaweluFoto: Shutterstock

Konstytucja 3 maja była ustawą zasadniczą, określającą podstawy ustroju państwowego i społecznego. Jej autorami byli m.in. król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Stanisław Krasiński oraz Hugo Kołłątaj.

W audycji na ten temat brały udział dzieci zaproszone do studia i to one przytaczały fakty z historii. Mówiliśmy też o krajach w których nie ma Ustawy zasadniczej. Przyglądaliśmy się terminom tj. trójpodział władzy i ustawa zasadnicza. Dzieci poznawały też realia historyczne czasów powstania Konstytucji, ówczesne zwyczaje i sposób życia. Mówiliśmy też o miejscach w Polsce gdzie można było przeżywać mocniej to święto.

"Popołudnik" w Polskim Radiu Dzieciom, od poniedziałku do piątku od 15.00 do 18.00.

jo

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Multimedialna edukacja historyczna na ławeczce

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:00
Nowoczesny pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, stanie w wielu polskich miastach i gminach. Multimedialna ławka edukacyjna pomoże w edukacji historycznej i pozwoli przypomnieć ważne daty i wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Kościuszkowskie w drodze do niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 11:00
Powstanie Kościuszkowskie to jedno z pierwszych polskich powstań narodowych. Jest przystankiem na mapie Polski w drodze do niepodległości, i przeszło do historii jako jedno z ważniejszych wydarzeń.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak godło zmieniało się na przestrzeni wieków

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 12:20
rozwiń zwiń
Zobacz także