Polskie Radio Dzieciom

Królewski ogród światła

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 13:31
Goście odwiedzający park Muzeum Króla Jana II w Wilanowie po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze.
Audio
Królewski Ogród Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Królewski Ogród Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w WilanowieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Do pałacu gości prowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna. Na dziedzińcu wita ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, a w ogrodzie północnym mogą spacerować aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczyć XVII-wieczną altanę.

Światło wiernie odwzorowuje i wypełnia zmieniającymi się barwami geometryczne kształty ogrodu, a wszystko to dzieje się w rytm znanych motywów muzyki klasycznej.

Po Królewskim ogrodzie światła na terenie Muzeum Króla Jana II w Wilanowie oprowadzała nas Magdalena Mastykarz.

Audycję prowadził Paskal Kaczorowski.

Data emisji: 12.01.2019

”Bajkowy ogród” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godzinie 12.00.


Zobacz także
Czytaj także

Wilanowski Klub Przyrodniczy. Barwy jesieni

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 15:15
Jesień to czas kiedy przyroda przygotowuje się do snu zimowego. Liście na drzewach mienią się tysiącami barw, po to by wkrótce opaść na ziemie tworząc listny dywan. I po liściach właśnie na warsztatach nauczycie się drzew. Poznacie wile gatunków roślin po owocach i liściach, które jesienną porą najbardziej przyciągają wzrok.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróże marzeń

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 13:31
Spotkanie z podróżnikiem Marcinem Szczepańskim. Podzieli się z nami w ten zimowy czas, opowieściami o podróżach do ciepłych krajów i nie tylko. Opowie o swojej pasji i miłości do odkrywania dzikiej przyrody.
rozwiń zwiń