X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Rośliny tropikalne

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 13:31
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się z zimowego snu. Wiosna to czas kiedy wszystko zaczyna mienić się tysiącami barw, zaczyna pachnieć i kołysać wiosennie nasze zmysły. A jednak od czasu do czasu zima przebudza się i ziewa chłodem, ziewa mrozem.. Dlatego dziś porozmawiamy o roślinach egzotycznych, o roślinach tropikalnych, takich, które często posiadamy we własnych mieszkaniach i domach.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Czy wiosna to czas, aby wynosić naszych roślinnych przyjaciół z ciepłych pomieszczeń na przywitanie świeżego powietrza na balkony, tarasy, czy ogrody? Czy wiosna to czas kiedy roślinny domowe wciąż potrzebują intensywnej opieki?

Po krainie roślin egzotycznych, roślin tropikalnych oprowadzi nas Ania Łuszczek, która opiekuje się roślinnym królestwem w Afrykarium na terenie Wrocławskiego Zoo. Przy śpiewie egzotycznych ptaków, przy szumie wody i przepływających w niej manatach zapraszamy na roślinną przygodę.

Audycję prowadził Paskal Kaczorowski.

Data emisji: 13.04.2019

”Bajkowy ogród” w Polskim Radiu Dzieciom w każdą sobotę o godzinie 12.00.


Zobacz także

Czytaj także

Pierwsze oznaki wiosny

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 13:31
Wiosna to czas budzenia się przyrody z zimowego snu. Jakie zaczynają się pojawiać wówczas rośliny i co jeszcze ciekawego można zaobserwować w tym czasie na przykład podczas spaceru?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosna, czas przebudzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 13:31
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko budzi się z zimowego snu, wszystko zaczyna rozkwitać i mienić się tysiącami barw. Wiosna to również czas, prac ogrodowych. Wiosna to w końcu czas obserwacji niezwykłej tajemnicy.. Tajemnicy życia
rozwiń zwiń