Polskie Radio Dzieciom

Nasz przyjaciel wiatr. Zefir a skąd Euros?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 20:00
Czasem ciepły, albo chłodny, plącze włosy i pomaga płynąć z falami. Od wieków był wykorzystywany jako źródło energii.Służył ludziom do mielenia zboża w młynach, czy nawet do budowania elektrowni.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Siłę wiatru mierzymy w skali Beauforta - została stworzona do obserwacji wzrokowej. Można ocenić siłę wiatru patrząc, jak działa na morze i na drzewa. Nie tylko na morzu, ale i na lądzie. 


Posłuchaj
58:10 13.06. Bajkowy ogród.mp3 Jak mierzymy siłę wiatru? (Bajkowy ogród/Polskie Radio Dzieciom)_13.06.2020.

 

15 czerwca obchodzimy święto wiatru, dlatego Pascal opowiedział o nim Mili. Kim był Boreasz, a kim Notos? Skąd wiał Zefir a skąd Euros? Zapraszamy do wysłuchania audycji.


Audycja: Bajkowy ogród
Prowadzi:
 Pascal Kaczorowski
Data emisji: 13.06.2020
Audycja "Bajkowy ogród" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, w każdą sobotę w godz. 12.00 – 13.00

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza
Zobacz także
Czytaj także

"Zwierzyniec". Pies na placu zabaw

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 23:55
Czarne, białe, brązowe albo łaciate. Mogą być też małe albo duże, chude, grube, z ogonem albo bez niego. A wszystkie są bardzo kochane i uwielbiane przez większość dzieci. 1 lipca obchodzony jest Dzień Psa dlatego w "Zwierzyńcu" porozmawialiśmy o ciekawych cechach tych czworonogów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Największe i najszybsze zwierzęta świata

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 09:00
Kontynent afrykański może pochwalić się niezwykłym bogactwem zwierząt. Zamieszkują go  m. in. tak egzotyczne zwierzęta, jak lwy, słonie, nosorożce, gepardy, hieny i lamparty. Podczas swojej wyprawy Szymon Radzimierski miał okazję poznać wiele z nich. Które zwierzęta afrykańskie zrobiły na nim największe wrażenie?
rozwiń zwiń