Polskie Radio Dzieciom

Mała Warszawska Jesień - poszukaj tajemnicy dźwięku w powietrzu 

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 15:00
Warszawska Jesień -  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej jest największym w Polsce i jednym z ważniejszych na świecie. Przez kilkadziesiąt lat był jedynym festiwalem muzyki współczesnej w środkowej i wschodniej części Europy. Odbywa się corocznie, od 1958 roku.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy Martyny Chuderskiej z Paulina Celińską – kuratorką Małej Warszawskiej Jesieni (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_15.09.2019.
Mała Warszawska Jesień 2019
Mała Warszawska Jesień 2019Foto: Adam Dudek

O propozycjach festiwalowych spotkań przeznaczonych dla dzieci – Paulina Celińska, kuratorka Małej Warszawskiej Jesieni.
- W formie zabawy chcemy pokazać dzieciom jak powstaje dźwięk w instrumentach - mówi Paulina Celińska. Staramy się przez cały czas festiwalu stworzyć dzieciom taką przestrzeń, która da dzieciom możliwość eksperymentów. W pierwszym zetknięciu ze sztuką współczesną możemy czuć się trochę onieśmieleni. A kiedy ktoś pozwoli nam spokojnie obcować z takim dziełem to jesteśmy w stanie odczytać intencje artysty i poszukać własnej refleksji i czerpać inspirację ze sztuki – powiedziała Paulina Celińska.

--

Audycja: Kulturoteka
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 15.09.2019
Godzina emisji: 17.00

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowa. To przestrzeń dla dzieci i dorosłych. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.  

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca
Zobacz także
Czytaj także

Opowiadacz "Słowem namaluje"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 06:00
Jego zdaniem opowiadanie i słuchanie baśni to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu. Powieści poruszają nasze umysły jak również i serca. Tworzą poczucie więzi wewnątrz grupy a wspólne opowiadanie pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości. Rozwinięciem tych słów jest rozmowa w załączonej audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

”Mały książe” po śląsku?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 12:16
"Niczym sie niy widzi tak dobrze, jak sercym. To, co nojważniyjsze, tego ôczy niy widzō". "Mały książę" po śląsku? Tego arcytrudnego przekładu podjął się Grzegorz Kulik. Aktualnie nad tłumaczeniem powieści na język góralski pracuje Stanisława Trebunia-Staszel.
rozwiń zwiń