X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Kulturalna strefa". Świat się wreszcie zatrzymał

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 21:39
Kiedy w Polskim Radiu Dzieciom rozmawialiśmy z nią kilka miesięcy temu, marzyła o tym, żeby świat się na chwilę zatrzymał. Teraz goszcząc w najnowszej audycji "Kulturalna Strefa" zauważa, że obecna sytuacja, zamknięcia z powodu pandemii, prowokuje ludzi do głębszego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. To okazja do głębszego poznania siebie i ludzi wokół. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Elizą Piotrowską.
Audio
  • Potrzebujemy "mięcha", ja to rozumiem, bo potrzebujemy obrazu.. Posłuchaj rozmowy z Elizą Piotrowską (Kulturalna strefa/Polskie Radio Dzieciom)_19.02.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Vaclav Mach

W rozmowie z gościem Martyny Chuderskiej w "Kulturalnej strefie" w Polskim Radiu Dzieciom wracamy do rozmowy o książce "Obczyzno moja", debiutu Piotrowskiej dla dorosłych. Autorka, przygląda się w niej Polsce, dawnej i tej obecnej. Patrzy na jej wady, zalety i radości. Książka spotkała się w większości z ciepłym przyjęciem czytelników, ale ich uwagę przyciągają fragmenty "reporterskie" publikacji, a nie poetycki początek opowieści. - Potrzebujemy "mięcha", ja to rozumiem, bo potrzebujemy obrazu, a metaforą można zamęczyć. Niekiedy pada też zarzut, że piszę o Polsce, a nic o niej nie wiem. Czasami żałuję, że napisałam książkę tak bardzo osobistą, i że tak bardzo się otworzyłam. Niektórzy mnie w tej książce nie poznają. 

W audycji  usłyszymy też o nowej historii nad którą pracuje gość "Kulturalnej strefy". Będzie to opowieść radiowa! Radio, które jest bohaterem tej historii jest stare, ogromne, schowane w szafie i niezwykłe, bo opowiada historie z przeszłości, zdradziła autorka. 

Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: "Kulturalna strefa" 
Data emisji: 19.04.2020.
Prowadzi: Martyna Chuderska
Godzina emisji: 21:00
Audycja w każdą niedzielę w godz. 21.00 - 22.00.

"Kulturalna strefa" Polskim Radiu Dzieciom to audycja dla dorosłych, poświęcona wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze, wywiady z artystami, pisarzami, muzykami.

***

Przypomnijmy, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Ponadto audycje Polskiego Radia Dzieciom nadawane na antenie, znaleźć można także na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji, rozbudzają spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, dorosłym zaś ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.
Ułatwieniem dla rodziców jest możliwość wygaszenia obrazu w momencie włączania wybranej bajki lub słuchowiska. Dzięki temu zabiegowi, kolorowe obrazki zmieniają kolorystykę na paletę szarości, a młody słuchacz może skupić swoją uwagę wyłącznie na słuchanym dźwięku. To funkcja, która może być przydatna podczas wieczornego słuchania bajek lub książek do poduszki.

jo

 

 

Zobacz także

Czytaj także

Zbliż się do Kultury - spektakle bez wychodzenia z domu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 19:08
W dzisiejszej audycji zachęcaliśmy do wypełnienia czasu "kwarantanny" spektaklami teatralnymi, filmami i zdarzeniami kulturalnymi, które z powodu obowiązujących obostrzeń możemy znaleźć w telewizji i w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Teatru w domu" prosto z desek Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 18:00
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu od trzydziestu lat jest ważnym punktem na mapie tego miasta i nie tylko. Propozycje teatralne dla dzieci i młodzieży, koncerty, czy warsztaty twórcze sprawiają, że placówka na co dzień tętni życiem. Ale i w ostatnich dniach, w czasie, kiedy nie ma możliwości zapraszania widowni do teatru, Centrum Sztuki znalazło sposób, aby towarzyszyć swoim odbiorcom realizując projekt "Teatr w domu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ale Kosmos!..." Bodzio i Pulpet zapraszają do nowej przygody

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 20:02
"Ale Kosmos: To znowu Bodzio i Pulpet" to nowa propozycja dla dzieci. Obcy którego teraz  Bodzio i Pulpet spotykają, nie przypomina tym razem paprotki i mieszka w szkolnej śniadanówce, którą Bodzio nosi w plecaku. Autorem książki jest Grzegorz Kasdepke, gość Martyny Chuderskiej w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń