X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Ruszył festiwal "Kino w Trampkach". Które filmy warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 12:52
Kino w trampkach to projekt mający na celu promocję filmów, które w zamyśle organizatorów mają młodych widzów skłonić do myślenia. Tegoroczna edycja festiwalu, jak wiele innych przenosi się do internetu i ma kilka części. W sierpniu organizatorzy przypominali w ten sposób filmy pełnometrażowe, a teraz, w październiku, przyszedł czas na krótki metraż.
Kino w Trampkach 19.10-27.11
Kino w Trampkach 19.10-27.11Foto: mat. pras.

Czemu organizatorzy zdecydowali się pokazywać filmy w takim formacie. I czemu warto nakręcić "krótki metraż"? - Krótkie filmy są zawsze uważane za młodsze siostry filmów długometrażowych. Takie historie i historyjki. A ja chcę powiedzieć, że szczególnie w tym kinie dziecięco-młodzieżowym, one są niezwykle ważne - tłumaczyła w "Kulturotece" założycielka i dyrektor festiwalu - Agnieszka Drzewiecka-Protić dodając, że krótkie metraże opowiadają piękne historie i dają szansę dziecku na ich zrozumienie. 

Posłuchaj
55:26 Dzieci_AAC 2020_10_18-17-00-04.mp3 Rozmowa Martyny Chuderskiej z dyrektor festiwalu "Kino w trampkach" (Kulturoteka/Polskie Radio Dzieciom)_18.10.2020.

 Jakie "festiwalowe" filmy warto zobaczyć w tym roku ? Gdzie i kiedy je obejrzeć?

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja "Kulturoteka"  
Data emisji: 04.10.2020
Godzina emisji: 17:00
Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

To audycja dla wszystkich "zasłuchanych, zapatrzonych i zaczytanych", dla miłośników teatru, kina, muzyki i literatury, słowem zanurzonych po uszy w kulturze.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje nadawane na antenie stacji, znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają  spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, dorosłym zaś ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

Polskie Radio Dzieciom każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca dzieci
Zobacz także

Czytaj także

"Ale Kosmos!..." Bodzio i Pulpet zapraszają do nowej przygody

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 20:02
"Ale Kosmos: To znowu Bodzio i Pulpet" to nowa propozycja dla dzieci. Obcy którego teraz  Bodzio i Pulpet spotykają, nie przypomina tym razem paprotki i mieszka w szkolnej śniadanówce, którą Bodzio nosi w plecaku. Autorem książki jest Grzegorz Kasdepke, gość Martyny Chuderskiej w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne życie dziesięciu skarpetek. Premiera w krakowskim teatrze "Groteska" 

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 15:57
Zazwyczaj jest tak, że do pralki trafiają we dwie, a potem najczęściej jedna z nich znika, prawda? Też tak macie ze skarpetkami? Justyna Bednarek w docenionej przez czytelników książce "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" już jakiś czas temu dowiodła, że jest to regułą. I nietrudno się z nią nie zgodzić. Bo jest to prawie pewne, że w naszych pralkach jest jakaś dziura, przez którą skarpetki, raz prawe, a innym razem te lewe, uciekają na wolność, udając się w podróż życia.
rozwiń zwiń