Polskie Radio Dzieciom

"Muzyka z planety". Multimedialny projekt dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 11:00
Piosenki o lasach, o narodzinach gwiazdy, czy o przyjaźni kraba z ukwiałem. "Muzyka z planety" to pełne fantazji połączenie filmu animowanego (opracowanego w technice cyfrowej przez Iwonę Golor-Baszun) z piosenkami dla dzieci i rodziców. W jaki sposób tworzona była animacja do każdej z tych piosenek? I jakie jeszcze muzyczno - filmowe historie czekają słuchaczy "Muzyki z planety"? 
Muzyka z planety. Piosenki dla małych odkrywców
"Muzyka z planety". Piosenki dla małych odkrywcówFoto: mat. prom.

- Teksty do piosenek tworzyły się nie tylko w mojej wyobraźni. Na przykład piosenki o lasach i o oceanach powstawały na greckiej wyspie Korfu - opowiadał w "Kulturotece" Alek Golor-Baszun, autor muzyki i tekstów piosenek w tym projekcie. Jak mówił - najpierw zawsze tworzył muzykę i to właśnie ona była początkiem tych historii, a dopiero później wymyślał do niej teksty.
Co ważne, słuchacze "planetarnej" muzyki, mogą sami te piosenki śpiewać, bo ten, kto chciałby wspólnie muzykować, znajdzie akordy pod większością filmowych piosenek.


Posłuchaj
52:25 Dzieci_AAC 2021_01_10-16-59-43.mp3 Rozmowa z Alkiem Golor-Baszunem

 

Projekt muzyczny, który rozpoczął się kilka miesięcy temu, będzie kontynuowany także i w tym roku. W jaki sposób tworzona była animacja do każdej z tych piosenek? I jakie jeszcze muzyczno-filmowe historie czekają słuchaczy "Muzyki z planety"? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Gość: Alek Golor-Baszun
Data emisji: 10.01.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo

Zobacz więcej na temat: literatura dziecięca DAB+
Zobacz także
Czytaj także

"Gwiazdkopisanie". Jurorzy konkursu o nagrodzonych pracach

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 10:00
"Świąteczne okruszki" Edyty Rozenfeld to opowieść o tym, że nawet świąteczne resztki z wigilijnego stołu potrafią sprawić radość. "Pierwszy Barszczyk" pióra rodziny państwa Mazurów, historia o wspominanej z nostalgią świątecznej i zabawnej wigilijnej  katastrofie. I historia o Wigilii Agnieszki Kędziory "Wilijo po ślonsku", to tylko niektóre z historii wyróżnionych w tegorocznym "Gwiazdkopisaniu". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tintilo gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 18:00
W "Kulturalnej Strefie" w Polskim Radiu Dzieciom, w towarzystwie Natalii Świder i Anny Bajak porozmawiamy o jedynym w Polsce teatrze muzycznym dla dzieci i młodzieży, tworzonym przez dzieci i młodzież.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Literacko - filmowe podsumowanie roku 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 10:00
Koniec starego roku i początek nowego to zwyczajowy czas podsumowań. W "Kulturotece" zaprosiliśmy do wysłuchania literacko - filmowego podsumowania roku 2020. Zazwyczaj prosimy o to dorosłych i poważnych ekspertów. Tym razem gośćmi "Kulturoteki" - były dzieci.
rozwiń zwiń