X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Literacko - filmowe podsumowanie roku 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 10:00
Koniec starego roku i początek nowego to zwyczajowy czas podsumowań. W "Kulturotece" zaprosiliśmy do wysłuchania literacko - filmowego podsumowania roku 2020. Zazwyczaj prosimy o to dorosłych i poważnych ekspertów. Tym razem gośćmi "Kulturoteki" - były dzieci.
Image by Gerd Altmann from Pixabay
Image by Gerd Altmann from Pixabay Foto: Pixabay licence

"Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię" Lagercrantz Rose, "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka albo "Co robią uczucia" Tiny Oziewicz. Czemu to właśnie te książki zrobiły w tym roku wrażenie na Hani i Tosi, które gościły w Polskim Radiu Dzieciom? I dlaczego warto je podsunąć młodemu czytelnikowi? Jakie obejrzane w tym roku filmy najbardziej zapadły im w pamięć? 


Posłuchaj
59:25 3.01. Kulturoteka.mp3 Literacko- filmowe podsumowanie roku 2020

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 3.01.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


 

Zobacz także

Czytaj także

Światowa premiera "Czarnego Młyna"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:51
Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą do ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych "Czarnym Młynem", w miasteczku zaczynają się dziać niesamowite rzeczy... Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka na cztery drzewa i Fletnię Pana". Opowieść o muzycznej wyobraźni kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 15:34
Skrzypcom wyrastają skrzydła, drzewa grają gałęziami, a motyw Fis-dur plącze się po głowie kompozytora nie dając mu chwili spokoju. "Ech. młodość! Nie napisałem jeszcze wówczas nawet tej pierwszej symfonii! Ale czy jest kompozytor, który by nie marzył o tej wielkiej, o tej największej - o Symfonii IX ?" pyta słuchacza narrator "Muzyki na cztery drzewa i fletnię Pana".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej. PREMIERA CD

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 20:00
Pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom ukazała się właśnie wyjątkowa płyta z wierszami Marii Konopnickiej. Album jest częścią nowej serii wydawniczej dla najmłodszych zatytułowanej po prostu "Dla dzieci". Pomysłodawcą cyklu jest wytwórnia MTJ.
rozwiń zwiń