Polskie Radio Dzieciom

Literacko - filmowe podsumowanie roku 2020

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 10:00
Koniec starego roku i początek nowego to zwyczajowy czas podsumowań. W "Kulturotece" zaprosiliśmy do wysłuchania literacko - filmowego podsumowania roku 2020. Zazwyczaj prosimy o to dorosłych i poważnych ekspertów. Tym razem gośćmi "Kulturoteki" - były dzieci.
Image by Gerd Altmann from Pixabay
Image by Gerd Altmann from Pixabay Foto: Pixabay licence

"Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię" Lagercrantz Rose, "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka albo "Co robią uczucia" Tiny Oziewicz. Czemu to właśnie te książki zrobiły w tym roku wrażenie na Hani i Tosi, które gościły w Polskim Radiu Dzieciom? I dlaczego warto je podsunąć młodemu czytelnikowi? Jakie obejrzane w tym roku filmy najbardziej zapadły im w pamięć? 


Posłuchaj
59:25 3.01. Kulturoteka.mp3 Literacko- filmowe podsumowanie roku 2020

Audycja "Kulturoteka"  
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 3.01.2021.
Godzina emisji: 17:00

Audycja "Kulturoteka" w każdą niedzielę w godz. 17.00 - 18.00

***

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!

jo


 

Zobacz także
Czytaj także

Światowa premiera "Czarnego Młyna"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:51
Iwo wraz z grupą przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą do ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych "Czarnym Młynem", w miasteczku zaczynają się dziać niesamowite rzeczy... Zapraszamy do wysłuchania audycji "Kulturalna strefa" w Polskim Radiu Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyka na cztery drzewa i Fletnię Pana". Opowieść o muzycznej wyobraźni kompozytora

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 15:34
Skrzypcom wyrastają skrzydła, drzewa grają gałęziami, a motyw Fis-dur plącze się po głowie kompozytora nie dając mu chwili spokoju. "Ech. młodość! Nie napisałem jeszcze wówczas nawet tej pierwszej symfonii! Ale czy jest kompozytor, który by nie marzył o tej wielkiej, o tej największej - o Symfonii IX ?" pyta słuchacza narrator "Muzyki na cztery drzewa i fletnię Pana".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezwykłe spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej. PREMIERA CD

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 20:00
Pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom ukazała się właśnie wyjątkowa płyta z wierszami Marii Konopnickiej. Album jest częścią nowej serii wydawniczej dla najmłodszych zatytułowanej po prostu "Dla dzieci". Pomysłodawcą cyklu jest wytwórnia MTJ.
rozwiń zwiń