Polskie Radio Dzieciom

Niezwykły świat bajek i legend Kujaw

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 09:00
Ostatnio przemierzaliśmy Wielkopolskę a dziś czas na Kujawy, które leżą właśnie na jej granicy z województwem kujawsko-pomorskim. Jest to jeden z najbardziej wyrazistych i jednocześnie najbardziej tradycyjnych regionów etnograficznych Polski. 
Audio

Rozciąga się na całym Pojezierzu Wielkopolskim i w dorzeczu środkowej Wisły i górnej Noteci. Kujawskie opowieści sięgają najdawniejszych czasów, kiedy to kształtowało się nasze państwo. Zapraszam was do niezwykłego świata bajek i legend Kujaw.

Audycja: Opowieści ludów świata
Rozmawiała:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 19.10.2019
Godzina emisji: 9.00.
Audycja Opowieści ludów świata w każda sobotę w godz. 9.00 - 10.00

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz więcej na temat: podróże bajki dla dzieci
Zobacz także
Czytaj także

Bajki z krainy wielu wód

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 14:00
Zapraszamy was do państwa w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, położonego nad Oceanem Atlantyckim, które sąsiaduje z Brazylią, Gujaną i Gujaną Francuską. To część regionu Amazonii, ”Kraina wielu wód”, bowiem na obszarze Surinamu znajduje się wiele rzek i strumieni należących do dorzecza tej największej rzeki świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opowieści dawnej Wielkopolski

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 14:29
Wracamy z wojaży po tropikalnych archipelagach Oceanu Spokojnego prosto do naszej pięknej Polski. Dzisiaj bajkowy szlak powiedzie nas tam gdzie ponad 1000 lat temu zaczęło powstawać państwo polskie. Odwiedzimy Wielkopolskę. Tutaj nasi pierwsi władcy wznieśli potężne grody: Poznań, Gniezno, Ostrów Lednicki czy Kalisz.
rozwiń zwiń