Polskie Radio Dzieciom

Naleśnikowe szaleństwo!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 17:01
Porozmawiajmy o.. naleśnikach. Mają mnóstwo nazw, są niezwykle popularne na całym świecie. Sposób na ich przyrządzanie są tysiące, mogą być z owocami, serem, mięsem, czy różnego rodzaju farszem, na słono lub słodko, polane syropem lub podawane z sosem. A czy Wy macie swoje ulubione?
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Katarzyna Pieczyńska, dietetyk z Fundacji Szkoła na widelcu

Posłuchaj
59:14 Dzieci_AAC 2021_05_30-15-00-08.mp3 30.05.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Zapraszamy do stołu) 

Program "Dobrze jemy ze Szkołą na widelcu" to element edukacji żywieniowo-kulinarnej - połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego, w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami dla dzieci. 

W każdą czwartą niedzielę miesiąca będziemy spotykać się w kuchni Fundacji Szkoły na widelcu i rozmawiać o tym, co warto jeść, by być zdrowym, uśmiechniętym i szczęśliwym.

Zaprasza Marta Powałowska.

Data emisji: 30.05.2021

Godzina emisji: 15:00

"Zapraszamy do stołu" w każdą niedzielę o godz. 15:00

Przyrządzamy potrawy, dowiadujemy się o pochodzeniu niektórych składników, poznajemy historie poszczególnych dań, a na deser uczymy się zasad savoir vivre.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Zobacz także
Czytaj także

Zupa z cukinią, kukurydzą i ziemniakami

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 17:01
Składniki mogą być różne, ale sposób przygotowania jest podobny. Gotujemy pyszną zupę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Burgery na wesoło

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 17:01
W domu można przygotować pyszne burgery. Wystarczy kilka składników i odrobina apetytu. Do dzieła!
rozwiń zwiń