Polskie Radio
Section05
Marta Powałowska

"Dawno, dawno temu". Zawody i rzemiosła, które uprawiano na Zamku Królewskim w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie to miejsce, które kojarzymy bezsprzecznie z władcami naszego kraju. Warto jednak zaznaczyć, że na Zamku Królewskim pracowało i mieszkało wiele innych osób. Osób, które pracowały w Zamku i pełniły mniej lub bardziej odpowiedzialne funkcje. W audycji przybliżymy zawody i rzemiosła, które uprawiano na Zamku - te znane i te zapomniane
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom historia Polski Marta Powałowska Zamek Królewski

TOP Lista Przebojów Polskiego Radia Dzieciom w wakacyjnej odsłonie Gwiazdozbioru - część druga 

W ubiegłym tygodniu w audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom wsłuchiwaliśmy się w piosenki, które trafiły do tegorocznej TOP Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom, czyli zestawienia najbardziej lubianych przez słuchaczy utworów, które zdobyły najwięcej głosów przez ostatni rok - licząc od kwietnia. W tej odsłonie Gwiazdozbioru kontynuujemy wędrówkę przez Wasze ulubione piosenki. 
Zobacz więcej na temat:  Gwiazdozbiór w PRD radio dla dzieci piosenki dla dzieci Marta Powałowska Lista Przebojów PRD

PREMIERA "Ciemności nie trzeba się bać". Premiera słuchowiska Polskiego Radia Dzieciom i Teatru Polskiego Radia

Polskie Radio Dzieciom i Teatr Polskiego Radia zapraszają na premierę słuchowiska "Ciemności nie trzeba się bać" dziś (we wtorek 18 lipca) o godzinie 14.00. Scenariusz słuchowiska Anny Furmanowicz zajął III miejsce w konkursie "Mój świat" organizowanym przez Polskie Radio Dzieciom, Teatr Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Emisja na antenie Polskiego Radia Dzieciom nieprzypadkowa - przypada w Światowy Dzień Słuchania.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Teatr Polskiego Radia słuchowisko słuchowisko dla dzieci Adam Wojtyszko Marta Powałowska

"Dawno, dawno temu". Losy Zamku Królewskiego podczas najgłośniejszych wydarzeń historycznych

Historia Zamku Królewskiego w Warszawie sięga czasów średniowiecza. Od tego czasu miały miejsce wydarzenia, które odcisnęły piętno na Polsce i Polakach. Co się wówczas działo z Zamkiem Królewskim w Warszawie? Jaki miało na niego wpływ? O tych i wielu innych kwestiach związanych z tematem porozmawiamy podczas audycji.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom historia Polski Marta Powałowska Zamek Królewski