Polskie Radio Dzieciom

Wyprawa 62. Tajemnice wydry i polodowcowej krainy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 00:01
Razem z drużyną Dziecięcego Parku Narodowego Leśnej Strugi poznawaliśmy zimowy charakter Drawieńskiego Parku Narodowego. Naszymi przewodnikami byli: pan Szymon i pani Ewa – pracownicy parku. W terenie poznawaliśmy tajemnice życia wydry, oraz polodowcowych głazów.
Audio
  • 02.03.19 Mali strażnicy dzikiego królestwa. Wyprawa 62.
Drawieński Park Narodowy
Drawieński Park NarodowyFoto: Krystian Tyrański

Posłuchajcie jak razem z Piotrem, Wojtkiem i tatą Januszem uczymy się, by jeszcze lepiej prowadzić swój przyrodniczy projekt.

Data emisji: 02.03.2018

Audycję prowadził Krystian Tyrański.

 "Mali strażnicy dzikiego królestwa" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o godz. 17.00.


Zobacz także
Czytaj także

Wyprawa 60. Dzika audycja

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 18:31
Dzikiej przyrody uczyły nas dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupsku. Jest to jedna ze szkół, która pomaga, aby dzieci z Tanzanii wyruszyły na szkolne safari do parku Narodowego Tarangire. Dzieci przygotowały audycję radiową o zwierzętach mieszkających w Słowińskim Parku Narodowym. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr dał nam kolejne wyzwanie: trzeba założyć Dziką Księgę Życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyprawa 61. Dzikie skarby

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:31
To była niezwykła opowieść o Wolińskim Parku Narodowym, który warto odwiedzić zimą. Odnajdywanie polodowcowych głazów w klifowym brzegu może być nie lada przygodą dla całej rodziny. Warto też odwiedzić żubrowisko, o którym opowiedziały nam Zuzia i Ola. W ramach Małego Uniwersytetu Dziecięcych Parków Narodowych profesor Piotr opowiedział o projektach, które można realizować w terenie. Wyruszyliśmy także do Drawieńskiego Parku Narodowego, by wytropić wydrę.
rozwiń zwiń